Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie w tym roku zamieni się w Centrum Usług Społecznych. Wraz ze zmianą ma zostać wprowadzonych około 30 nowych usług.
Szczegółowego programu jeszcze nie ma, natomiast ma być to wsparcie polegające m.in. na pomocy w usterkach domowych czy aktywizacji seniorów. Z usług skorzystają wszyscy mieszkańcy, nie tylko osoby podlegające ustawie o pomocy społecznej.

W planach jest wybudowanie Salonu Usług Społecznych, w którym znajdą się sale warsztatowe i sale do ćwiczeń.

Przekształcenie musi zaakceptować jeszcze szczecińska Rada Miasta.

Na realizację całego projektu CUS otrzymało prawie 23 miliony dofinansowania ze środków unijnych.

Edycja tekstu: Piotr Kołodziejski

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty