Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W Kościele w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godzinie 9 Mszy Świętej w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, przy ul. Bogurodzicy będzie przewodniczył abp Wiesław Śmigiel, metropolita szczecińsko-kamieński.
Po liturgii do szczecińskiej katedry wyruszy procesja - mówi ks. dr Andrzej Zaniewski, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. - Trasa procesji jest następująca. Ulica BoguRodzicy, Świętego Wojciecha, Plac Zwycięstwa, Brama Portowa, księdza kardynała Wyszyńskiego, Sołtysia, Grodzka.

Pan Jezus zaprasza wszystkich do udziału w procesji - dodaje ks. dr Zaniewski. - Każdego z nas Pan Jezus zaprasza, by wyjść z Kościoła i także wobec innych ludzi pokazać swoją wiarę, swoje zaangażowanie i nie wstydzić się tego, że przynależymy do Jezusa Chrystusa, że jesteśmy Jego uczniami.

Po procesji około godziny 12 mszy św. w katedrze będzie przewodniczył biskup Henryk Wejman. Obok głównej procesji, odbędą się również procesje parafialne.

Edycja tekstu: Kamila Kozioł
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty