Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Realizacja Wojciech Ochrymiuk
Ulice Szczecina zmieniły się w rezerwat dla kolorowych ptaków. W ramach akcji galerii Tworzę się dzieci ze szczecińskich szkół przybrały piórka i w rytm samby przeleciały przez centrum miasta.
To dla uczczenia pamięci szczecińskiego przyrodnika Paula Robiena. Akcja ma być też wyrazem poparcia stworzenia Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry.

- Nie było to za trudne ani za łatwe. Trzeba było też dokleić pióra i można było w domu też zrobić skrzydła. - Ja na pewno potrzebowałem pomocy, ale też nie za dużo. Większość robiłem sam, na pomysł też wpadłem sam. - To jest strasznie fajne, bo na przykład na Halloween można się też w tym przebrać - mówią o swoich przebraniach uczestnicy korowodu.

- Złapaliście z instrumentem, który naśladuje odgłosy zwierząt. I takie nietypowe dźwięki, których właśnie na co dzień używamy, wpisują się myślę idealnie w ten onomatopeiczny ptasi korowód - mówi Rafał Krzanowski z Bloco Pomerania.

Wystawę poświęconą szczecińskiemu przyrodnikowi "Rezerwat Totalny" można odwiedzać w niedziele, w Galerii Tworzę się w Domu Kultury 13 muz.

Edycja tekstu: Kacper Narodzonek
Z dziećmi-ptakami rozmawiała Julia Nowicka.
Relacja Julii Nowickiej z programu "Tematy i Muzyka".
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty