Biała flota to duża szansa dla turystycznego biznesu w regionie - mówi burmistrz Nowego Warpna.
Zdaniem Jarosława Burby rosnąca liczba rejsów przyciąga mieszkańców regionu i kraju.
Do tego turyści, którzy odwiedzą nasze województwo i skorzystają na przykład z rejsu po Zalewie Szczecińskim - zostaną tu dłużej.
Mogą też poznać więcej miejscowości - argumentował Burba w "Rozmowie pod krawatem".
- Turysta dzisiaj nie przyjeżdża do nas tylko w rejon, aby w jednym miejscu pozostać. Szuka też dodatkowych atrakcji, a te statki bardzo dobrze wpisują się w te potrzeby - mówi Burba.
W najbliższy weekend odbędzie się pierwszy tegoroczny rejs w ramach Szlaku Wodnego. Jednostki będą pływać między Szczecinem, Trzebieżą, Stepnicą, Nowym Warpnem i Świnoujściem.
Do tego turyści, którzy odwiedzą nasze województwo i skorzystają na przykład z rejsu po Zalewie Szczecińskim - zostaną tu dłużej.
Mogą też poznać więcej miejscowości - argumentował Burba w "Rozmowie pod krawatem".
- Turysta dzisiaj nie przyjeżdża do nas tylko w rejon, aby w jednym miejscu pozostać. Szuka też dodatkowych atrakcji, a te statki bardzo dobrze wpisują się w te potrzeby - mówi Burba.
W najbliższy weekend odbędzie się pierwszy tegoroczny rejs w ramach Szlaku Wodnego. Jednostki będą pływać między Szczecinem, Trzebieżą, Stepnicą, Nowym Warpnem i Świnoujściem.
Edycja tekstu: Michał Król

Radio Szczecin