Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Jest to portret szczecińskiej alpinistki "Bety" Szczepańskiej widziany oczami uczestniczek wyprawy "Sosbun 2011" zorganizowanej w ramach programu "Polski Himalaizm Kobiecy".
W czwartek podczas 6. Festiwalu Miejsc i Podróży "Włóczykij" nasza redakcyjna koleżanka Marta Zabłocka i Danuta Piotrowska zaprezentowały reportaż "Jedyna taka Beta" w formie eseju fotograficznego. Dziś zapraszamy do obejrzenia go na naszej stronie internetowej.
Jest to portret szczecińskiej alpinistki "Bety" Szczepańskiej widziany oczami uczestniczek wyprawy "Sosbun 2011" zorganizowanej w ramach programu "Polski Himalaizm Kobiecy". Bernadeta Szczepańska, która też brała udział w tej wyprawie, zmarła w nocy z 10 na 11 września 2011 roku w bazie założonej powyżej 4000 metrów n.p.m. w Karakorum Centralnym. Wspinała się od 34 lat, w swoim dorobku miała wiele trudnych tras zarówno w Tatrach, jak i w Alpach, w tym znaczną część w zespołach kobiecych. W 1985 roku wzięła udział w kobiecej wyprawie na Nilgiri North w Nepalu (7065 m). W latach 1992 - 1997 była prezesem Szczecińskiego Klubu Wysokogórskiego. Została pochowana na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Autorkami reportażu są: Marta Zabłocka i Danuta Piotrowska. Realizacja audio: Wawrzyniec Szwaja, realizacja wideo: Konrad Królikowski. Więcej o reportażu i jego bohaterach.
Bernadeta Szczepańska. Fot. Danuta Piotrowska
Bernadeta Szczepańska. Fot. Danuta Piotrowska
Fot. Danuta Piotrowska
Fot. Danuta Piotrowska
Fot. Danuta Piotrowska
Fot. Danuta Piotrowska

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty