Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Pracownicy świnoujskiej Hydrobudowy nie wrócą do pracy, dopóki nie zostaną im wypłacone zaległe pensje. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin/Archiwum]
Pracownicy świnoujskiej Hydrobudowy nie wrócą do pracy, dopóki nie zostaną im wypłacone zaległe pensje. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin/Archiwum]
Pracownicy świnoujskiej Hydrobudowy nie wrócą do pracy, dopóki nie zostaną im wypłacone zaległe pensje.
Już ponad miesiąc na pieniądze czeka ponad setka osób. - Jeśli firma nie zapłaci, nie będziemy pracować. Od śniadania staniemy - zapowiadają.

Wszyscy pracownicy otrzymali po 1300 złotych. Na budowie terminalu pracują osoby z całej Polski, w Świnoujściu wynajmują mieszkania. Jak mówią, właścicieli nie obchodzą problemy Hydrobudowy. - Sytuacja jest krytyczna i ciężko myśleć o przyszłości - mówi jeden z pracowników.

Rzecznik Hydrobudowy Jakub Miller nie potrafił powiedzieć, kiedy zaległe pensje zostaną wypłacone. - Zarząd nie jest w stanie dać konkretnych deklaracji, mamy impas - mówi Miller.

Hydrobudowa jest w stanie likwidacji upadłościowej, do końca września wierzyciele mają się zgłaszać z roszczeniami. Natomiast jak zapewniają władze spółki Polskie LNG kłopoty Hydrobudowy nie mają większego wpływu na całą inwestycję, bo jest ona tylko jednym z podwykonawców.
Relacja Sławomira Orlika.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty