Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin poleca na weekend
reklama
Zobacz

Grafika Radia Szczecin
Grafika Radia Szczecin
Polecamy na weekend:
Piątek 23 lutego

Dom Kultury 13 Muz w Szczecinie
Cool Mozart, zajęcia dla dzieci, godz. 10:30

Tutaj młodzi albo przyszli melomani zapoznają się z sylwetką jednego z najsławniejszych kompozytorów wszechczasów. Spotkają się z życiem i twórczością Wolfganga Amadeusza Mozarta przez warsztaty, rozmowę, podczas której będzie można zadać nawet najtrudniejsze pytania czy pojedynek z profesjonalnymi śpiewakami. Na pewno przekonają się, że śpiew nie jest nudny.

Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
Ballada szczecińska, godz. 11:00

Ten spektakl nie opowiada szczecińskiej historii, ale przedstawia wydarzenia, do których mogło z powodzeniem dojść w mieście po 1945 roku. Zobaczycie tutaj także całą galerię postaci, które nie istniały, ale mogły żyć, kochać i pracować w powojennej scenerii Szczecina. Ballada próbuje bowiem pokazać duszę miasta, zajrzeć w jego głęboką tkankę, a dzięki temu - lepiej zrozumieć.

Klub Delta - Filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie
„W gorsecie”, projekcja filmu, godz. 17:30

Cesarzową Sisi znamy przede wszystkim z wyidealizowanych filmów, które pokazują pomnikową postać monarchini, uwielbianą przez poddanych, wiecznie młodą i uśmiechniętą kobietę. Produkcja Marie Kreutzer odziera ją z blichtru i prezentuje jako osobę, która chce być oceniana inaczej - przez swoje osiągnięcia, a nie wygląd. W seans wprowadzi Was krytyk Krzysztof Spór, który wygłosi prelekcję przed pokazem.

Teatr Współczesny w Szczecinie
Opowieści babć szeptane córkom przez matki, godz. 19:00

Dyktatura Nicolae Ceauşescu wprowadziła w Rumunii najostrzejsze prawo antyaborcyjne w całej Europie. To kosztowało życie tysiące kobiet i odbiło stałe piętno na narodzie.
Czy inne państwa i ich rządy wyciągnęły z tych wydarzeń naukę? Czy inne państwo na ten problem potrafią spojrzeć przez rumuński pryzmat? Na takie pytania odpowiada spektakl Gianiny Cărbunariu.

Sobota 24 lutego

OFF Marina w Szczecinie
"Zrobione w Szczecinie" i Szczeciński Bazar Smakoszy, godz. 10:00

Tu macie dwie imprezy w jednej - możecie poznać wyroby lokalnych producentów jak świece, ozdoby, różnego rodzaju upominki i pamiątki a jednocześnie kupić jedzenie prosto od miejscowych wytwórców z ekologicznych i bezpiecznych upraw czy hodowli. Będzie pieczywo, przyprawy, sezonowe warzywa i owoce, soki, przetwory, ekologiczne specjały, zdrowy nabiał, jaja, ekologiczne mięsa i wędliny.

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie
Mikołajek i inne planety, spektakl, godz. 10:15

Pasją Mikołajka jest nauka, pragnieniem - przyjaźń. Chłopiec marzy o tym, aby znaleźć kogoś, z kim mógłby dzielić się swoimi zainteresowaniami, wymieniać poglądy, rozmawiać. Na szczęście na jego drodze pojawia się Gwiazdka, która zabiera go w niesamowitą podróż, w czasie której nasz bohater przekona się, jak cenne są jego zainteresowania, ale spotka także ciekawe postaci i pozna prawdziwą wartość przyjaźni, a także dowie się dlaczego marzenia są bezcenne.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Neighbours - twórcy z Europy dla Ukrainy, godz. 14:00

To reakcja artystek i artystów na krzywdę, jaka spotkała naszych ukraińskich sąsiadów. Z albumów i posterów powstała jedna wystawa, która jest głośnym sprzeciwem wobec rosyjskiej napaści na suwerenne państwo. Zobaczycie tam prace twórców z Polski, Ukrainy, Słowacji, Węgier, Rumunii, Mołdawii i Białorusi.

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Rafael: Młody geniusz, projekcja filmu, godz. 15:00

Życie i twórczość jednego z największych artystów wszech czasów przez pryzmat kobiet, które go otaczały; matki, przyjaciółki czy klientki. Wszystkie uwiecznione pędzlem Rafaela Santiego. Niektóre nie istniały w rzeczywistości, a jedynie w wyobraźni twórcy. To dokument w reżyserii Massimo Ferrariego.

Niedziela 25 lutego

Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
Tygrysek i kapitan Morgan, godz. 11:00

Co może spotkać małego tygryska, który marzy o morskich podróżach, przygodach na pełnym morzu i pirackim trybie życia? Na pewno wiele wyzwań, niebezpieczeństw, a do tego spotkania na przykład z żyrafami. Tygrysek spotka te zwierzęta, kiedy zaciągnie się na statek kapitana Morgana. Będzie musiał jednak wybrnąć jakoś z opresji, kiedy piraci zechcą zaatakować bardzo miłe żyrafy. Dzięki temu pozna znaczenie takich słów jak: przyjaźń, poświęcenie czy odpowiedzialność.

Dom Kultury "Krzemień" w Szczecinie
Kot w Butach: Ostatnie życzenie, projekcja filmu, godz. 11:00

Kiedy Kot w Butach orientuje się, że z kocich żyć zostało mu tylko jedno - nie ma innego wyjścia, musi udać się w niebezpieczną podróż do Gwiazdki Życzeń i ją poprosić o pomoc. To jednak wymaga m.in. przejścia przez przerażający Czarny Las, a także poprosić o pomoc dawną przyjaciółkę Kitty Kociłapkę, co również nie będzie łatwe. Głównym bohaterem jest oczywiście ten Kot w Butach, którego znacie z serii filmów o Shreku.

Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
Tuligranie na dywanie, przedstawienie, godz. 13:00

To spektakl dla widzów, którzy jeszcze chyba nie umieją być widzami. Z racji wieku, bo przedstawienie Tuligranie na dywanie skierowane jest do maluchów nawet jeszcze przed pierwszym rokiem życia. Będą stonowane światła, nienarzucająca się scenografia, ale też oczywiście samo wydarzenie-dostosowane do najmłodszego odbiorcy.
Oczywiście cały czas będzie się można schować w ramionach mamy albo taty albo pójść śladami aktorek, które odegrają główne role czy z bliska przyjrzeć się scenografii.

Klub Delta w Szczecinie
Pozostali. Impro na końcu świata, godz. 16:00

Tu nie będzie scenariusza, ustalonych wcześniej dialogów ani nawet przebiegu akcji. Bo chodzi o improwizację. Artyści z grupy Pozostali podczas swoich występów czekają na sugestie publiczności, która podpowiada jak mają się zachować czy co powiedzieć w danej sytuacji. Wszystko oczywiście z dużą dozą humoru. Pozostałych tworzą: Ada, Blada, Kacha, Matiz i Berez.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty