Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin poleca na weekend
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Grafika Radia Szczecin
Grafika Radia Szczecin
Polecamy na weekend:
Piątek 19 kwietnia

Dom Kultury 13 Muz w Szczecinie
Marina Shavlovskaya - wystawa „Magia kwiatów", godz: 17:00
Obrazy to swego rodzaju hołd dla doskonałości natury, białoruska artystka pokazuje ich znakomitość i złożoność. Za pomocą kompozycji przekazuje również swoje uczucia i emocje. W czasie wystawy będziecie mogli zobaczyć siedem obrazów wykonanych tradycyjną techniką malarską i kolejnych siedem stworzonych techniką linorytu.

Szczecin
57. Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTRAPUNKT, 19 kwietnia - 1 czerwca

Tegoroczna odsłona wydarzenia potrwa półtora miesiąca i zaoferuje kilkadziesiąt międzynarodowych i polskich spektakli, dyskusji, wykładów, happeningów, wystaw i innych wydarzeń. Organizatorzy zapewniają, że chcą postawić na różnorodność, aby każdy widz mógł znaleźć coś dla siebie. Hasło tegorocznego Kontrapunktu to „Znajdź swój punkt widzenia!". Szczegółowy program można znaleźć pod adresem kontrapunkt.pl. Festiwal rozpocznie się w szczecińskiej Hali Odra wydarzeniem Nagich przyodziać, start o 19:00.

Piwnica Kany w Szczecinie
Glasspop + Time to Express, godz 20:00

Tu wieczór upłynie znakiem rocka i syntezatorów. Usłyszycie utwory rockowe połączone z elektroniką, co zaowocuje solidną dawką alternatywy.

Winyle.fm w Szczecinie
Wojtek Mazolewski, koncert, godz. 20:00

Zdaniem krytyków to dzięki Mazolewskiemu możemy mówić o rozkwicie popularności jazzu w Polsce. Artysta jednak interpretuje muzykę na swój sposób, łączy jej tradycyjne brzmienia z nowoczesnością, proponuje też nieoczywiste aranżacje. Stworzył wiele jazzowych projektów m.in: Wojtek Mazolewski Quintet, Pink Freud, Yugen, Bassisters Orchestra, Paralaksa. Pracował z takimi gwiazdami jak: Tomasz Stańko, Tymon Tymański, Jerzy Mazzoll, Mikołaj Trzaska, Wojtek Waglewski, John Porter, Fisz, Emade czy Marcin Masecki.

Sobota 20 kwietnia

Jazzment Klub w Szczecinie
Pierwsze urodziny duetu Eva Sand i Alex Marek, godz: 20:00

Z okazji rocznicy wspólnych występów duetu usłyszcie między innymi utwory z ich nadchodzącego singla „Morza, jeziora, drzewa”. Inspiracją do jego nagrania była przyroda naszego regionu. To przede wszystkim muzyka pop z autorskimi tekstami artystów.

Kosmos w Szczecinie
Mery Spolsky - Erotik Era Tour, koncert, godz. 20:00

Usłyszycie tutaj przede wszystkim utwory promujące nowe single - Suka i Maria przed ołtarzem, a także inne utwory z nowej płyty, która w dużej mierze poświęcona jest kobiecości, seksualności i kobiecej sile. Pojawią się także utwory znane z poprzednich albumów wokalistki: Miło było Pana poznać oraz Dekalog Spolsky

Klub Delta w Szczecinie
"Powrót do korzeni" spacer rodzinny z okazji Dnia Ziemi, godz. 11:00

Organizatorzy zapraszają na przechadzkę, podczas której dowiecie się jakie gatunki roślin rosną w pobliżu, jakie żyją zwierzęta, będą także ciekawostki o naturze, gry i zabawy dla dzieci i podpłomyki z ogniska. Spotkanie poprowadzi Marta Wróblewska-Szałek - animatorka kultury, edukatorka, mentorka w Szkole Demokratycznej Fundacji Droga Wolna.

Grey Club w Szczecinie
The History of Sunrise Festival - DJ Kris, godz. 22:00
To będzie gorący festiwalowy klimat w murach szczecińskiego klubu. Grey zaprasza na wyjątkową imprezę z okazji dwudziestej edycji Sunrise Festival. O odpowiedni dobór muzyki zadbają dje i artyści, którzy przez lata współtworzyli Sunrise, przypominając najlepsze momenty tego wydarzenia. W Greyu zagrają Kris i Maiqel.

ProMedia w Szczecinie
Żywa Biblioteka 2024, godz: 11:00

To okazja, żeby "wypożyczyć" człowieka, który podzieli się z Wami swoją wiedzą.
Tym razem żywe książki opowiedzą uczestnikom o stereotypach, wykluczeniu i różnorodności na podstawie własnych historii. To możliwość nie tylko zdobycia nowej wiedzy, ale też podzielenia się emocjami. Wstęp jest darmowy, nie trzeba się zapisywać.

Niedziela 21 kwietnia


Nowa Dekadencja w Szczecinie
Urodziny Elsy - Bal Księżniczek!, godz: 11:00, 13:00

Bohaterką przedstawienia jest Anna, która chce sprawić urodzinową niespodziankę swojej siostrze Elsie. Przygotowuje ona bal księżniczek. Pojawią się takie bohaterki disneyowskich filmów jak: Bella, Śnieżka, Pocahontas i Arielka. Nie zabraknie także Diaboliny i Urszuli, które szykują niespodziankę dla Elsy. Spektakl wypełniony będzie największymi muzycznymi przebojami Disneya.

Dom Kultury "Krzemień" w Szczecinie
Etnogadki, podróż w czasie, godz. 13:00, 16:00

Dzieci, które będą uczestniczyć w warsztatach dowiedzą się m.in. skąd się wzięły poszczególne tradycje, zwyczaje i obrzędy. Poznają zasady naturalnego cyklu i to jak pomagał on naszym przodkom. Będzie także budowanie magicznego zegara i ciekawostki o księżycu i słońcu.

Dom Kultury Słowianin w Szczecinie
Pozostali Impro: To się okaże! vol.2.0., godz. 17:00

Przedstawienie, w którym scenariusz, reżyseria i dialogi to praca zbiorowa - publiczności, a wszystko na bieżąco dostają aktorzy. To spektakl improwizowany, podczas którego widzowie dyktują artystom co mają powiedzieć i jak się zachować w danym momencie. Zasada jest jedna - każda opcja przynosi dużo śmiechu. Teraz możecie zobaczyć takie wydarzenie w wykonaniu grupy "Pozostali" w składzie Ada, Blada, Kacha, Berez i Matiz.

Teatr Polski w Szczecinie
Droga Pani Kalino, spektakl, godz. 19:00

Niezwykła osobowość sceniczna, artystka, ekscentryczka, niekiedy skandalistka. Kalina Jędrusik będzie bohaterką spektaklu w Teatrze Polskim w Szczecinie, który opowiada o karierze aktorki i piosenkarki, ale też pokazuje ją od prywatnej strony, jako ciepłą i pełną empatii osobę. W roli głównej Małgorzata Iwańska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty