Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin poleca na weekend
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Grafika Radia Szczecin
Grafika Radia Szczecin
Polecamy na weekend:
Piątek 24 maja

Kino-premiera
Furiosa: Saga Mad Max

Kiedy świat upada, młoda Furiosa zostaje uprowadzona z Zielonego Miejsca Wielu Matek. Wpada w ręce potężnej Hordy Bikerów, której przewodzi watażka Dementus. Po przebyciu Pustkowi porywacze docierają do Cytadeli, gdzie rządzi Wieczny Joe. Dwóch tyranów zaczyna walkę o władzę.

Nowa Dekadencja
Imię-godz. 17:00 i 20:00

To francuska sztuka, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Nakręcony w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje. Akcja rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre'a i jego żonę Elisabeth w ich paryskim mieszkaniu. Zaproszeni goście, to przyjaciel domu, puzonista–Claude, brat Elisabeth, błyskotliwy przedsiębiorca-Vincent oraz jego dużo młodsza, ciężarna partnerka Anna. W tym gronie przebieg spotkania wydawał się doskonale przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: Czy macie już jakiś pomysł na imię?

Dom Kultury Słowianin
Korowód w przemijaniu. Czas–PREMIERA-godz. 18:00

To najnowszy spektakl Teatru Ruchu Umownie Ewidentnego TRUE szczecińskiego teatru tańca z tancerzami-aktorami z różnymi niepełnoprawnościami. To opowieść o istocie czasu i przemijania. Granice sceny i widowni przestają istnieć. Przez Korowód przepływa muzyka francuskiego kompozytora Jeann Michael Jarre.

Klub Jego42
Michalina Matuszak-godz. 19:00

To utalentowana artystka, wokalistka zespołu CZAJNIKI, wyróżniona w telewizyjnej SZANSIE NA SUKCES. Na klubowej scenie zaprezentuje w większości autorskie utwory. Piątkowy wieczór z muzyką na żywo będzie okazją do spotkania, refleksji i wytchnienia przy śpiewie i słowie

Filharmonia
American jazz hits from the movies-godz. 19:00

To będzie niesamowity wieczór przepełniony magią kina i jazzu. Nie zabraknie zatem muzyki z filmów o jazzie, jak i jazzem wypełnionych. Podczas koncertu muzycy wezmą na tapet takie tytuły jak Mo’ Better Blues- Spike’a Lee, New Orleans- Arthura Lubina czy The Glenn Miller Story-Anthony’ego Manna.

Teatr Mały
Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi-godz. 19:00

Autoironiczny stand up w którym to, co rzeczywiste miesza się z tym, co wyobrażone i połyskliwe. Spektakl staje się rodzajem afirmacyjnego show, w którym poprzez oczyszczający śmiech potrafimy wspólnie skonfrontować się z wiecznie niezaspokojonym pragnieniem uznania i miłości.

13 Muz
"Miłość po francusku na Salonie Paryża"–PREMIERA-godz. 19:00

Czy miłość jest lekarstwem, czy trucizną? To pytanie towarzyszy ludzkości od tysięcy lat. Stawiają sobie je tez twórcy spektaklu.

Nowa Dekadencja
Krystyna Giżowska SOLO ACT-godz. 19:00

Repertuar piosenkarki jest bardzo różnorodny. Niektóre z jej piosenek - jak "Złote obrączki", "Przeżyłam z tobą tyle lat" czy "Nie było ciebie tyle lat" - pobiły rekordy popularności. Z kolei utwory bardziej ambitne - jak "Blue Box", "Nim zrobisz błąd" czy "Koncert na światło i cień" - zyskały najwyższe uznanie krytyki.

Sobota 25 maja

Zbiórka przy wejściu I (Dziedziniec Menniczy)
Spacery z przewodnikiem-NIE TYLKO MATKI. PANIE NA ZAMKU W CZASACH SZWEDZKICH I PRUSKICH-godz. 13:30

25 maja 1654 roku odbyła się smutna uroczystość, która przypieczętowała koniec dynastii Gryfitów-pogrzeb Bogusława XIV. Na Zamku i w dawnym księstwie zaczęli rządzić Szwedzi, Brandenburczycy, a potem Prusacy. To czasy niepospolitych kobiet, dla których Zamek był domem lub ośrodkiem sprawowania władzy.

Słowianin
25 lat Mumio-godz. 17:00

25 najlepszych kawałków z 25 lat twórczości tej grupy. Nie zabraknie również nowości…
Mumio to ekipa mistrzów humoru, którzy wiedzą jak porwać widza w świat absurdów, życiowych perypetii i nieoczekiwanych zwrotów akcji! Ich występy są niepowtarzalną mieszanką świeżości, kreatywności i talentu!

Zamek Książąt Pomorskich-Sala Kina Zamek, wejście A
Pozory mylą-godz. 17:00

To dramat wyjątkowy w dorobku Thomasa Bernharda, inny, bardziej czuły. Skupiony na relacjach dwóch braci, którzy pod koniec życia szukają się z powrotem, próbują odbudować relacje. Ale to także opowieść o sztuce i uprawiających ją, o konflikcie, która ze sztuk jest ważniejsza.

Teatr Kameralny
"Hipnoza"–PREMIERA- godz. 17:00

Do gabinetu psychologa-terapeuty przychodzi aktorka z problemami psychosomatycznymi, w tym–utratą głosu, co dla aktorki jest największym nieszczęściem jakie może potkać człowieka wykonującego ten zawód. Załamanie kariery, głęboka frustracja, histeria, którym stawia czoła wytrawny, uznany specjalista. Dotrzeć do wnętrza człowieka, do jego psychiki, duchowości nie jest rzeczą prostą, tym bardziej, że mamy do czynienia z aktorką.

13 MUZ
Muzyka malowana obrazami, czyli impresje filmowe w piosence-godz. 18:00
Koncert złożony z piosenek pojawiających się w filmie, musicalu oraz baśni.
To piosenki, w której warstwa melodyczna i tekstowa przywołuje u słuchaczy określone obrazy i tylko wyobraźnia wytycza granice podróży, w którą wyruszą…
Usłyszycie m.in: piosenki z repertuaru: Adele, Amy Winehouse, Sarah McLachlan, Dalidy, Labirynt, Katie Melua, Beyoncé, Billie Eilish, Sara James, E. Górniak, Demi Lovato, Bajm.
W koncercie wystąpią wokaliści, dorośli oraz dzieci, ze studia wokalnego Izabelli Strychalskiej w Szczecinie.

Krzywy Gryf
Nagły Atak Spawacza, Tassack, BHP, Detection-godz. 18:00

Ten koncert będzie istnym świętem dla każdego fana ich brzmień.

Willa Lentza
VOICEandVILLAS 2024-Galowy Koncert Finałowy-godz. 19:00

Dyrektor Willi Lentza w Szczecinie–Jagoda Kimber oraz Dyrektor Artystyczna konkursu–prof. dr hab. Katarzyna Dondalska zapraszają na Międzynarodowy Konkurs Wokalny VOICEandVILLAS 2024, organizowany przez Willę Lentza–szczecińską instytucję kultury.

Teatr Letni
Polska Noc Kabaretowa 2024-godz. 19:00

Przed Wami: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret K2, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Smile, Szymon Łątkowski i w roli prowadzących - Kabaret Nowaki. Sztafeta najlepszych kabaretowych zawodników w największym maratonie śmiechu.

Hala Odra
Depeche Mode. See You in Szczecin-godz. 20:00

Czarna depeszowa sala będzie na Was czekać i zaskakiwać nowymi aranżacjami i depeszowymi grafikami (o to postara się jak zwykle JO). Muzycznie za sterami Myla and Nancy Boy a także niespodzianki, nie tylko muzyczne.

Niedziela 26 maja

Kino-Premiera
Jutro będzie nasze

To mocny, a jednocześnie zabawny i pełen emocji kobiecy głos, który stał się jednym z największych przebojów kinowych we Włoszech. Jest to zasługą między innymi jednego z najbardziej zaskakujących-i jednocześnie satysfakcjonujących - zakończeń filmowych ostatnich lat.

Morskie Centrum Nauki
Urodziny Morskiego Centrum Nauki-od godz. 10:00

W sali konferencyjnej odbędą się warsztaty LEGO z Joanną Krysztoforską. Bardziej znaną jako Ciocia od klocków. Druga sesja warsztatowa rozpocznie się o godz. 13:00.
O 11:00 zapraszamy na urodzinowy tort! Na zakończenie dnia (ok. godz. 21:45) budynek rozświetli iluminacja specjalnie przygotowana z okazji urodzin.

Off Marina
Szczeciński Bazar Smakoszy-godz. 10:00-14:00

Będziecie mogli wypełnić swoje torby i koszyki doskonałymi ekoproduktami regionalnymi, najlepszymi winami czy piwami oraz inną żywnością sezonową. Zakupy bezpośrednio od producentów i rolników sprzedających: pieczywo (także bezglutenowe), przyprawy, produkty z innych krajów, sezonowe warzywa i owoce, soki, przetwory, ekologiczne specjały, zdrowy nabiał, jaja, ekologiczne mięsa i wędliny, oliwy, miody, kawy i herbaty, zdrowe wypieki i desery oraz wiele, wiele innych.

Zamek Książąt Pomorskich
Matka Kordiana. Jak matki kochały swoich romantycznych synów? godz. 16:00

Polski romantyzm to epoka powstań zbrojnych. Ginęli w nich lub uchodzili z kraju jako emigranci młodzi chłopcy. Jak matki patrzyły na ich tragiczne losy? Czy pochwalały ich poświęcenie? Czy były szczęśliwe? Przez pryzmat (nie)obecnej matki Kordiana z dramatu Juliusza Słowackiego dr Jędrzej Wijas przyjrzy się miłości macierzyńskiej w polskim romantyzmie.

Teatr Polski (Scena Kameralna)
Gość–inność-godz. 16:00

Samir, ścigany przez policję imigracyjną Syryjczyk, jakimś trafem ląduje w salonie Heńka i Baśki. Zrządzeniem losu para emerytów ma w mieszkaniu pokój gościnny - od lat stoi pusty, bo Herta łudzi się, że jej zaginiony syn kiedyś jeszcze wróci. Pojawienie się Samira wprowadza ruch do skostniałego związku.

Opera na Zamku
Orfeusz w piekle-godz. 18:00

Orfeusz w piekle” Jacques’a Offenbacha to jedna z najsłynniejszych i najzabawniejszych operetek wszech czasów. W tej zwariowanej parodii muzycznej wszystko jest na opak, a historia bohaterów układa się przewrotnie, inaczej niż w mitycznym oryginale. Jest intryga, żart, ironia i całe mnóstwo komicznych, frywolnych zdarzeń z niezapomnianym „piekielnym galopem” z II aktu, czyli słynnym kankanem.

Filharmonia
Bareja wieczorową porą-godz. 19:00

Podczas koncertu nie zabraknie absurdalnego poczucia humoru a là Stanisław Bareja, nagłych zwrotów akcji, zabawy z publicznością, a nawet rekonstrukcji historycznych. Wystąpią nie tylko znamienite gwiazdy ale również krytycy filmowi, cenzorzy, fanatyczni miłośnicy piosenek i Bóg wie, kto jeszcze. Usłyszymy muzykę z filmów Stanisława Barei: od piosenek po czołówki znanych filmów i seriali. Nie zabraknie także wątków szczecińskich, ale… to już jest niespodzianka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty