Schody do nieba
Radio SzczecinRadio Szczecin » Schody do nieba
Yanika i Szymon, fot. Ola Bodnaruś
Yanika i Szymon, fot. Ola Bodnaruś
Tym razem nasze studio odwiedzą Magdalena "Yanika" Grzymkowska i Szymon Justyński. To artyści związani ze Szczecinem, którzy miesiąc temu wydali debiutancką EP-kę "Tough Lovin' ". A na niej muzyka, która ociepli szaro-mokro-chłodną sytuację za oknem. Zapraszam po 23.00.


Yumi Ito i Szymon Mika, fot. Kasia Kukiełka
Yumi Ito i Szymon Mika, fot. Kasia Kukiełka
Kilka dni temu ukazała się płyta "Ekual" nagrana przez Yumi Ito i Szymona Mikę. Zawarte na niej dźwięki są mieszanką jazzu, klasyki, popu i improwizacji. Autorzy tego albumu pojawią się dziś w "Schodach do nieba" i opowiedzą o sobie oraz swojej muzyce i pracy nad tą pierwszą wspólną płytą. Zapraszam po 23.00.1234567
Nic na pewno - ESKAUBEI I TOMEK NOWAK QUARTET

Wieczorna płyta:
Love Love Love - MY MORNING JACKET
In Color - MY MORNING JACKET
Yumi Ito i Szymon Mika, fot. @nimenionmaria
Yumi Ito i Szymon Mika, fot. @nimenionmaria
Spotkanie z Yumi Ito i Szymonem Miką o ich pierwszej wspólnej płycie pt. "Ekual". Yumi Ito to polsko-szwajcarsko-japońska wokalistka jazzowa, kompozytorka oraz liderka własnego zespołu. Szymon Mika jest gitarzystą jazzowym współpracującym z wieloma muzykami, ale też kompozytorem i liderem Szymon Mika Trio. Rozmawiamy nie tylko o najnowszym wydawnictwie ale również o przeszłości i przyszłości...1 - Jesteście jednym z tych zespołów, które po wielu, wielu latach nieobecności wracają na scenę. Żeby wspomnieć choć Sex Pistols, którzy koncertują teraz całkiem regularnie... O! Nie wiedziałem o tym! Wiem, że Steve Jones prowadzi audycję radiową w LA. Nie wiem czy ty o tym wiesz? 103.1 FM. Nazywa się „Szafa Grająca Jonesa”. Prowadzi tę audycję od 2-3 lat i jest naprawdę bardzo dobra. Ale nie wiedziałem, że grają koncerty. 2 - Obecnie grają m.in. na dużych letnich festiwalach. Jeden z nich odbędzie się w Polsce na początku lipca. Ich zejście się jest zatem sprawą międzynarodowa. Dalej mamy takie zespoły jak Pink Floyd, Led Zeppelin i The Police. Ba! Nawet My Bloody Valentine będą znowu koncertować. Wy wracacie z nowym 3 materiałem po wielu, wielu latach... Powiedz, jak to jest z tymi powrotami po latach? Co się za nimi kryje? Na pewno pieniądze, bo to przecież wasza praca, ale co jeszcze?