Schody do nieba
Radio SzczecinRadio Szczecin » Schody do nieba
Schody do nieba, realizacja Piotr Rokicki
Z racji zbliżającej się wakacyjnej przerwy, w najbliższą środę "Schody do nieba" odwiedzi dwóch gości. Pierwszym z nich będzie Bartek Mieżyński. Kiedyś związany ze szczecińską sceną muzyczną, obecnie mieszkający w Warszawie. Przed chwilą ukazała się jego pierwsza solowa płyta pt. "Katastrofa". Posłuchamy jej i o niej porozmawiamy. Drugim gościem będzie Maciej Ramisz. Muzyk z zespołu Happysad, który jako Ramisz zadebiutował miesiąc temu krążkiem o tytule "Lepiej późno niż w ogóle". Rzucimy na nią uchem i dowiemy się dlaczego powstawała dziesięć lat. Jakby tego było mało, to przedpremierowo zagramy najnowszy utwór grupy Happysad. Zapraszam w środę po 23.00.
Skajdog jak żywy.
Skajdog jak żywy.
Również zaśpiewa. A tak na poważnie to będę gościł Tomasza Bachorza, który podzieli się wieściami o nowej muzyce Skajdoga oraz Zespołu Dodna. Pojawią się także premierowe dźwięki (a może nawet przedpremierowe). Mój gość nie zdradzi konkretnie gdzie będzie można posłuchać twórczości jego i kolegów. Wizyta zapowiada się całkiem interesująco. Zapraszam w środę po 23.00.1234567
Danuta odbiera Nobla - TEATR IM.J.SŁOWACKIEGO W KRAKOWIE I GDAŃSKI TEATR SZEKSPIROWSKI

Wieczorna płyta:
Rozmowa z Bartkiem Mieżyńskim:
Gorszy dzień - BARTEK MIEŻYŃSKI
Pokora - BARTEK MIEŻYŃSKI
1 - Jesteście jednym z tych zespołów, które po wielu, wielu latach nieobecności wracają na scenę. Żeby wspomnieć choć Sex Pistols, którzy koncertują teraz całkiem regularnie... O! Nie wiedziałem o tym! Wiem, że Steve Jones prowadzi audycję radiową w LA. Nie wiem czy ty o tym wiesz? 103.1 FM. Nazywa się „Szafa Grająca Jonesa”. Prowadzi tę audycję od 2-3 lat i jest naprawdę bardzo dobra. Ale nie wiedziałem, że grają koncerty. 2 - Obecnie grają m.in. na dużych letnich festiwalach. Jeden z nich odbędzie się w Polsce na początku lipca. Ich zejście się jest zatem sprawą międzynarodowa. Dalej mamy takie zespoły jak Pink Floyd, Led Zeppelin i The Police. Ba! Nawet My Bloody Valentine będą znowu koncertować. Wy wracacie z nowym 3 materiałem po wielu, wielu latach... Powiedz, jak to jest z tymi powrotami po latach? Co się za nimi kryje? Na pewno pieniądze, bo to przecież wasza praca, ale co jeszcze?