Schody do nieba
Radio SzczecinRadio Szczecin » Schody do nieba
Hotel Zero, fot. Piotr Rokicki
Hotel Zero, fot. Piotr Rokicki
... do zapoznania się z ich debiutancką płytą pt. "Welcome To". Moim telefonicznym gościem będzie Norbert Laskowski, gitarzysta i wokalista zespołu. Hotel Zero istnieje od 2012 r., był dwukrotnie uczestnikiem cyklu [3x1] a przez ostatnie dwa lata pracował nad swoją pierwszą płytą, która niedawno trafiła do sklepów. Zapraszam po 23.00.
ETA, fot. Lesław Kopecki
ETA, fot. Lesław Kopecki
Będzie nim Beniamin Bochnacki ze szczecińskiego zespołu ETA. Już niedługo trafi do nas ich druga płyta pt. "Plan B". Porozmawiamy o tym jaka muzyka się na niej znajdzie, gdzie była nagrywana i oczywiście zajrzymy na ten krążek przedpremierowo. Zapraszam po 23.00.1234567
1 - Jesteście jednym z tych zespołów, które po wielu, wielu latach nieobecności wracają na scenę. Żeby wspomnieć choć Sex Pistols, którzy koncertują teraz całkiem regularnie... O! Nie wiedziałem o tym! Wiem, że Steve Jones prowadzi audycję radiową w LA. Nie wiem czy ty o tym wiesz? 103.1 FM. Nazywa się „Szafa Grająca Jonesa”. Prowadzi tę audycję od 2-3 lat i jest naprawdę bardzo dobra. Ale nie wiedziałem, że grają koncerty. 2 - Obecnie grają m.in. na dużych letnich festiwalach. Jeden z nich odbędzie się w Polsce na początku lipca. Ich zejście się jest zatem sprawą międzynarodowa. Dalej mamy takie zespoły jak Pink Floyd, Led Zeppelin i The Police. Ba! Nawet My Bloody Valentine będą znowu koncertować. Wy wracacie z nowym 3 materiałem po wielu, wielu latach... Powiedz, jak to jest z tymi powrotami po latach? Co się za nimi kryje? Na pewno pieniądze, bo to przecież wasza praca, ale co jeszcze?