Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Szczecinianie odwiedzają w niedzielę całymi rodzinami Park Andersa, który zamienił się w bajkowe miejsce dla dzieci. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Szczecinianie odwiedzają w niedzielę całymi rodzinami Park Andersa, który zamienił się w bajkowe miejsce dla dzieci. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Szczecinianie odwiedzają w niedzielę całymi rodzinami Park Andersa, który zamienił się w bajkowe miejsce dla dzieci.
To za sprawą blisko setki wolontariuszy z Duszpasterstwa Akademickiego u chrystusowców, którzy przygotowali miasteczko rycerskie, kącik czytania bajek, są też koncerty, domowe wypieki, loteria fantowa i zawody sportowe. Studenci na co dzień opiekują się dziećmi w świetlicy "Promyczek" i klubie "Baza", a w niedzielę zbierają na letni wypoczynek dla swoich podopiecznych.

- Jest wiele bardzo miłych osób, dużo wolontariuszy, jest zjeżdżalnia, balony, malowanie buzi, dzieciom chyba wszystko się podoba - mówi mama, która przyszła z dwójką dzieci.

- Cel jest szczytny, ale to też przyjemna zabawa, miłe wolontariuszki - dodaje Ola z Duszpasterstwa Akademickiego "W Sercu", która czytała bajki w przebraniu Dzwoneczka, czyli wróżki-elfa z "Piotrusia Pana". - Jest pięknie. Tak, jak w Nowym Jorku mamy Park Centralny, to w Szczecinie jest dziś Park Andersa.

- Jeśli chcemy komuś pomóc, a zwłaszcza kiedy pomagamy dzieciom, to wydaje mi się, że stajemy się bardziej wartościowi - tłumaczy Gosia z Duszpasterstwa Akademickiego "W Sercu", która jest studentką drugiego roku psychologii. - Wystarczy, że przyjedziemy i one się na nas rzucą, wtedy wiemy, że jesteśmy im potrzebni.

- Podoba mi się, że jest loteria fantowa. Można wygrać zabawki, piłki - przyznaje Krzyś, który jest podopiecznym świetlicy środowiskowej "Promyczek". Na co dzień przychodzi po szkole do świetlicy, gdzie może odrabiać lekcje, bawić się i zjeść posiłek. - Na festynie polecam szczególnie dmuchany zamek, czytanie bajek, skoki na trampolinie.

- Jak każdy park znajduje swoich lokatorów nocnych i dziennych, a dziś w blasku dnia ożywa bardzo pozytywną energią - mówi ks. Jarosław Staszewski, proboszcz Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

Parafia jest współorganizatorem festynu, który potrwa do godziny 18.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Realizacja: Paweł Sip [Radio Szczecin]

Zobacz także

2015-09-19, godz. 12:43 Szczecinianie na ulicach Berlina. Przejdą w Marszu dla Życia 150 osób ze Szczecina i okolic weźmie udział w Marszu dla Życia, który w sobotę odbędzie się w Berlinie. » więcej 2015-09-12, godz. 19:06 Szczecińskie obchody ćwierćwiecza Caritasu Św. Jan Paweł II został patronem Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. To z okazji 25-lecia najbardziej rozpoznawalnej w Polsce instytucji charytatywnej. » więcej 2015-09-12, godz. 09:48 Caritas pomaga już 25 lat Msza św. a po niej gala i koncert. Caritas w Polsce świętuje 25 lat istnienia. Obchody jubileuszowe trwają także na terenie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, gdzie na co dzień działa blisko tysiąc wolontariuszy tej organiza… » więcej 2015-09-07, godz. 16:19 Szczecińskie parafie deklarują pomoc uchodźcom [WIDEO] Modlą się za uchodźców i zastanawiają, jak można pomóc im materialnie - tak szczecińskie parafie oraz zakony odpowiadają na apel papieża Franciszka. » więcej 2015-09-06, godz. 13:31 Apel papieża w sprawie uchodźców Niech każda parafia, wspólnota zakonna, klasztor, sanktuarium w Europie udzieli gościny jednej rodzinie poczynając od mojej diecezji rzymskiej - mówił w niedzielę papież podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. » więcej 2015-09-05, godz. 09:23 Serduszka nagrały nową płytę. Pierwszy koncert dla szczecinian To 18 krążek w 26-letniej historii szczecińskiego zespołu dziecięco-młodzieżowego, który jest Ambasadorem miasta. W południe mszy św. w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa ma przewodniczyć abp Andrzej Dzięga. Oprawę… » więcej 2015-09-01, godz. 18:03 Każdy kapłan będzie mógł rozgrzeszyć z aborcji Od 8 grudnia, kiedy rozpocznie się Jubileusz Miłosierdzia, każdy kapłan będzie mógł w konfesjonale udzielić rozgrzeszenia aborcji - tak zadecydował papież Franciszek. » więcej 2015-08-20, godz. 22:06 Wspólna modlitwa i koncerty na Boskim Festiwalu [WIDEO, ZDJĘCIA] Boski Festiwal przyciągnął tłumy do Trzcińca niedaleko Czaplinka. Kilkaset osób uczestniczy tam we wspólnej modlitwie, koncertach oraz spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. To jedno z największych spotkań młodzieży organizowane w… » więcej 2015-08-20, godz. 08:03 Urodzinowa sztafeta w nocy wybiegła ze Szczecina [ZDJĘCIA] 200 kilometrów dla uczczenia 200. rocznicy urodzin ks. Jana Bosko. W środę w nocy z parafii pod jego wezwaniem w Szczecinie wystartowała sztafeta biegowa na rozpoczynający się dziś Boski Festiwal - spotkanie młodych w Trzcińcu niedaleko… » więcej 2015-08-16, godz. 08:09 Caritas kompletuje wyprawki dla potrzebujących dzieci Ponad 2,5 tys. plecaków przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla najuboższych dzieci na Pomorzu Zachodnim. » więcej
158159160161162163164