Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Siedmioro dorosłych przyjmie Chrzest, Bierzmowanie i pierwszy raz Komunię Świętą w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, podczas liturgii Wigilii Paschalnej.
Właśnie w trakcie tej liturgii, Kościół udziela sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.

Kandydat do przyjęcia chrztu przez rok przygotowuje się do tego wydarzenia. - To najważniejsza liturgia w roku, bo to noc, kiedy Chrystus powstaje z martwych - mówi siostra Agata Adamowicz, jadwiżanka wawelska ze szczecińskiej katedry, koordynator Archidiecezjalnego Ośrodka Katechumenalnego.

- I tak, jak Chrystus powstaje z grobu do nowego życia, tak człowiek, który przyjmuje chrzest staje się nowym człowiekiem, właśnie człowiekiem stworzonym na obraz Chrystusa zmartwychwstałego - dodaje siostra Adamowicz.

Pani Grażyna cieszy się, że będzie przynależeć do Kościoła: - Panu Jezusowi, najświętszej mateńce i mojemu najukochańszemu patronowi ojcu Pio, dziękuję za wszystkie cuda, których dokonali w moim życiu. Dlatego też czas najwyższy, aby jeszcze bardziej podziękować, przybliżyć się bardziej do pana Boga, słuchać Go, wielbić i ciągle być wdzięcznym za to, co zrobiła dla mnie i dla moich najbliższych.

Początek liturgii o godz. 21:00 w katedrze.
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty