Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Róża Czacka zostali w niedzielę ogłoszeni błogosławionymi Kościoła Katolickiego. Uroczystość beatyfikacyjna odbyła się w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie.
Relikwie nowego błogosławionego wniosła do świątyni s. Nulla ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża. Pochodząca z Przybiernowa zakonnica w 1989 roku została uzdrowiona z raka, dzięki modlitwie sióstr za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego. To właśnie ten cud posłużył do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.
To ogromna radość dla Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża - przyznaje siostra Letycja ze szczecińskiej wspólnoty, obecna na uroczystościach w Warszawie. - Przez tyle lat modliłyśmy się, żeby móc dziś świętować beatyfikację. Dziś świętujemy radość tego, że możemy być świadkami ogromnego wydarzenia dla całego naszego narodu i całej naszej wspólnoty. Słowa są dziś za małe, żeby pomieścić radość w sobie - mówi s. Letycja.
Lekarze postawili diagnozę w 1988 roku. Do uzdrowienia doszło w Gliwicach w 1989 roku. Siostra zachorowała na raka tarczycy, który dawał przerzuty m.in. do gardła. Guz miał 5 centymetrów.
Siostra Nulla przyznaje, że jej związek z Archidiecezją Szczecińsko-Kamieńską jest nierozerwalny, o czym m.in. przekonuje w rozmowie w audycji katolickiej "Religia na fali".
Siostra Nulla przyznaje, że jej związek z Archidiecezją Szczecińsko-Kamieńską jest nierozerwalny, o czym m.in. przekonuje w rozmowie w audycji katolickiej "Religia na fali".
Pani Krystyna była dziś na uroczystościach w Warszawie wraz z pielgrzymką ze Szczecina. - Cieszę się bardzo, że jestem w tym miejscu, w taki wielkim wydarzeniu, które się już nie powtórzy, a pozostanie na długo w naszych sercach. Niesamowite przeżycie duchowe - przyznaje pani Krystyna.
W przyszłą sobotę z kolei w Kobylance ważna uroczystość - mówi ks. Paweł Żurawiński, salezjanin i proboszcz parafii w Kobylance, w której lubił zatrzymywać się kardynał Stefan Wyszyński. - Będziemy przeżywać ustanowienie pierwszego na świecie sanktuarium bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego.
Drugi kościół archidiecezji, którego patronem zostanie bł. Stefan Wyszyński to świątynia w Chominie.
Drugi kościół archidiecezji, którego patronem zostanie bł. Stefan Wyszyński to świątynia w Chominie.
Prymas Stefan Wyszyński mówił o sobie, że jest "kardynałem szczecińskim". - To w Szczecinie dowiedział się o nominacji kardynalskiej w Szczecinie w 1952 roku - mówi ks. dr hab. Grzegorz Wejman z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.
To ogromna radość dla Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża - przyznaje siostra Letycja ze szczecińskiej wspólnoty, obecna na uroczystościach w Warszawie.
Dodaj komentarz 2 komentarze
Zaproszenie na uroczystość Jego Eminencji sołtysa-Leszka Sławoja Głódzia jest skandalem i policzkiem dla molestowanych. Okazuje się,że nie ma mocnych na tę czeredę i Papież Franciszek może sobie wymyślać kary a oni to mają gdzieś. Za kilka lat polskie świątynie podzielą los tych z Irlandii,Holandii i innych tego typu,bo młode pokolenie wyczuwa fałsz i umiłowanie mamony. Nawet p.Terlikowski naczelny katolik RP, jest zniesmaczony pojawieniem się ekscelencji sołtysa, no ale i on jest już na cenzurowanym.
Religia to biznes i polityka.
Bez pieniędzy ani rusz! Cwaniaczki to wiedzą i z tego korzystają.
A naiwni płacą i są wykorzystywani.
Zobacz także
2019-12-28, godz. 20:48
Brat Alois we Wrocławiu: uwierzmy, że Bóg nas prowadzi
Przeor Wspólnoty z Taize, brat Alois wyraził nadzieję, że Duch Święty pomoże chrześcijanom zachować odwagę i pomysłowość "w tym okresie historii ludzkości, kiedy wszystko zmienia się w zawrotnym tempie".
» więcej
2019-12-28, godz. 14:07
Ewangelicko-luterański Kościół Szwecji traci wiernych
W ciągu 10 lat liczba członków Kościoła zmniejszyła się prawie o milion osób.
» więcej
2019-12-28, godz. 09:44
"Z tysiącami młodych ludzi iść do źródeł wiary". Ze Szczecina na spotkanie Taize
W sobotę rozpocznie się 42. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę z Taizé. Do Wrocławia przyjedzie ponad 20 tys. młodych z prawie 70 krajów.
» więcej
2019-12-26, godz. 14:22
Żywa, kolorowa i rozśpiewana. Szopka w "Sercu" [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ]
Jest kucyk, dwa koziołki, kury i gołębie. Tłumy mieszkańców Szczecina odwiedzają żywą szopkę przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.
» więcej
2019-12-26, godz. 08:54
Dwa kościoły do konsekracji przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia
Poświęcenie dwóch kościołów w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej będzie jednym z najbardziej znaczących akcentów dziękczynienia za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kościele nad Odrą i Bałtykiem. Prymas Tysiąclecia…
» więcej
2019-12-25, godz. 20:04
Polacy na Ukrainie odnawiają tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia
Boże Narodzenie w czasach komunizmu w Związku Radzieckim świętowano w ukryciu, obecnie można to robić już bez przeszkód. Polacy na Ukrainie odnawiają tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia. Pomaga im w tym Kościół.
» więcej
2019-12-25, godz. 09:44
Życzenia arcybiskupa Andrzeja Dzięgi [WIDEO, ZDJĘCIA]
Idźmy jako wspólnota niepodzielona, jako rodzina z Chrystusem pod opieką Maryi w nowy czas - mówi abp Andrzej Dzięga.
» więcej
2019-12-24, godz. 09:38
Radiowa transmisja z Pasterki w Bazylice Archikatedralnej
Radio Szczecin przeprowadziło bezpośrednią transmisję z Pasterki w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie.
» więcej
2019-12-24, godz. 08:21
Bożonarodzeniowy rozejm nauką w czasach pokoju. O czym mówi wydarzenie z Ypres
Ludzie nie kłóćcie się, przypomnijcie sobie o bożonarodzeniowym rozejmie - mówi ks. Jarosław Bilicki dla Radia Szczecin.
» więcej
2019-12-24, godz. 08:02
Pewne potrawy pojawiały się tylko na bogatych stołach
Ryby dla bogatych, groch i konopie dla ubogich. Staropolska Wigilia wyglądała nieco inaczej niż dziś.
» więcej