Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Pierwszy turniej siatkówki osób głuchoniemych rozpoczął się w sobotę w Szczecinie. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Pierwszy turniej siatkówki osób głuchoniemych rozpoczął się w sobotę w Szczecinie. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Pierwszy turniej siatkówki osób głuchoniemych rozpoczął się w sobotę w Szczecinie. To dwudniowe eliminacje Mistrzostw Polski.
W meczu inauguracyjnym Korona, która istnieje od ubiegłego roku i jest jedyną drużyną seniorską siatkarzy głuchoniemych w Szczecinie, pokonała Świt Wrocław 3:2.

Na zawody przyjechały także drużyny niesłyszących z Raciborza i Gliwic.

- Nie wyobrażam już sobie życia bez siatkówki - przyznaje Adrian Zieliński z Odry Racibórz. - Porozumiewamy się za pomocą gestów i mimiki twarzy. Każdy wie, gdzie ma stać i jak grać.

Zawody odbywają się w hali Szkoły Salezjańskiej przy ulicy Ku Słońcu w Szczecinie. W sobotę potrwają do godz. 18, a w niedzielę od 8.30 do 12.30. Wstęp jest wolny.

Zwycięzcy turnieju wystąpią w maju na Mistrzostwach Polski w Lublinie.

Organizatorem zawodów jest Polski Związek Sportu Niesłyszących i Szczeciński Klub Sportowy Głuchych "Korona".
- Nie wyobrażam już sobie życia bez siatkówki - przyznaje Adrian Zieliński z Odry Racibórz. - Porozumiewamy się za pomocą gestów i mimiki twarzy. Każdy wie, gdzie ma stać i jak grać.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty