Około 50 osób wzięło udział w pierwszym rajdzie z cyklu "Rowerowe podróże małe i duże", który w sobotę odbył się w Szczecinie. Miłośnicy dwóch kółek wyruszyli z Osowa i przejechali przez Warszewo, Golęcin i Żelechową, do parku Żeromskiego.
"Rowerowe podróże małe i duże" to wakacyjna akcja przygotowana przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. Przez kolejne cztery miesiące miłośnicy dwóch kółek będą mogli przejechać cztery różne trasy i jednocześnie poznać historię Szczecina oraz Polic.
- Chcemy pokazać, jak można połączyć jazdę na rowerze, zwiedzanie miasta i poznawanie jego historii - tłumaczy inicjator akcji Jarosław Łojko, przewodniczący sejmikowego zespołu ds. turystyki i infrastruktury rowerowej w Zachodniopomorskiem oraz członek Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów.
Każdy z uczestników rajdu wykupił bilet-cegiełkę. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia świetlicy dla dzieci w szpitalu przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie oraz zakup rożków dla noworodków z oddziału położniczego szpitala w Policach.
Kolejna wycieczka 26 lipca.
- Chcemy pokazać, jak można połączyć jazdę na rowerze, zwiedzanie miasta i poznawanie jego historii - tłumaczy inicjator akcji Jarosław Łojko, przewodniczący sejmikowego zespołu ds. turystyki i infrastruktury rowerowej w Zachodniopomorskiem oraz członek Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów.
Każdy z uczestników rajdu wykupił bilet-cegiełkę. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia świetlicy dla dzieci w szpitalu przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie oraz zakup rożków dla noworodków z oddziału położniczego szpitala w Policach.
Kolejna wycieczka 26 lipca.

Radio Szczecin