Do pokonania jest 20 km, ale przy różnicy wzniesień nawet 100 metrów. W Parku Leśnym Zdroje kolarze górscy-amatorzy zmagają się z własnym zmęczeniem w ramach cyklu imprez "3 wieże XC".
To finałowa, piąta edycja zawodów, do tej pory kolarze ścigali się m.in. na torze motocrossowym w Rosówku i Lesie Arkońskim.
- Lubię wyjść na dwór i ścigać się z kolegami, których poznałem w tym sporcie. Dla nas odpoczynkiem jest wyścig, a nie komputer - mówili uczestnicy.
- Trasa jest trudna. Jak masz do pokonania 105 metrów przewyższenia na jednej pętli, to już po pierwszej pętli czujesz to w nogach - dodaje Bartosz Licznerski, organizator wyścigu.
Zwycięzców poznamy o godzinie 16.
- Lubię wyjść na dwór i ścigać się z kolegami, których poznałem w tym sporcie. Dla nas odpoczynkiem jest wyścig, a nie komputer - mówili uczestnicy.
- Trasa jest trudna. Jak masz do pokonania 105 metrów przewyższenia na jednej pętli, to już po pierwszej pętli czujesz to w nogach - dodaje Bartosz Licznerski, organizator wyścigu.
Zwycięzców poznamy o godzinie 16.

Radio Szczecin