Bogusław Kaźmierczak z Białogardu choć startuje w mało popularnej dziedzinie sportu jest już znanym na świecie medalistą. Właśnie wrócił z Mistrzostw Świata w Pływaniu Ekstremalnym w Londynie i to ze srebrnym medalem.
Jest to kolejny jego krążek w kolekcji, gdyż już kilka razy pojawiał się na podium Mistrzostw Świata i Europy.
Pływanie ekstremalne to nie lada sztuka, zwłaszcza z dotarciem do mety. Zawodnicy muszą zmagać się z mrozem i bardzo zimną wodą. Bywa, że basen, w którym startują wycinany jest prosto w lodzie.
Swój debiut Bogusław Kaźmierczak zaliczył w Mistrzostwach Świata w roku 2012, które organizowane były na Łotwie. Pierwszy duży sukces przyniósł mu udział w Mistrzostwach Europy, gdzie w swojej kategorii wiekowej zajął pierwsze miejsce.
W tym roku, podczas Mistrzostw Świata w Londynie, stanął na drugim stopniu podium. Woda miała zaledwie trzy i pół stopnia. Watro też dodać, że białogardzki Mistrz startuje w kategorii wiekowej 60+.
Pływanie ekstremalne to nie lada sztuka, zwłaszcza z dotarciem do mety. Zawodnicy muszą zmagać się z mrozem i bardzo zimną wodą. Bywa, że basen, w którym startują wycinany jest prosto w lodzie.
Swój debiut Bogusław Kaźmierczak zaliczył w Mistrzostwach Świata w roku 2012, które organizowane były na Łotwie. Pierwszy duży sukces przyniósł mu udział w Mistrzostwach Europy, gdzie w swojej kategorii wiekowej zajął pierwsze miejsce.
W tym roku, podczas Mistrzostw Świata w Londynie, stanął na drugim stopniu podium. Woda miała zaledwie trzy i pół stopnia. Watro też dodać, że białogardzki Mistrz startuje w kategorii wiekowej 60+.

Radio Szczecin