Szczecinianin może zostać trenerem reprezentacji piłki nożnej w Afryce. Bogusław Baniak jest jednym z kandydatów do prowadzenia piłkarskiej reprezentacji młodzieżowej i olimpijskiej Burkina Faso.
56 - letni szkoleniowiec otrzymał oficjalne zaproszenie od piłkarskiej federacji tego kraju i w sobotę leci na pierwsze spotkanie.
Oprócz szczecińskiego szkoleniowca o posadę selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Burkina Faso stara się trzech trenerów z Francji i jeden z Niemiec. Bogusław Baniak zapewnia, że jest dobrze przygotowany do przesłuchania.
- Mam przygotowane francuskojęzyczne prezentacje, oczywiście lecę też z tłumaczem. Może to wycieczka życia, ale też sprawa zawodowa - tak traktuję ten wyjazd - mówi Baniak.
Decyzja o tym, czy szczecinianin poprowadzi olimpijską reprezentację Burkina Faso zapadnie do połowy marca. Bogusław Baniak oprócz oferty z Afryki ma także propozycję pracy w jednym z klubów w Kazachstanie.
Oprócz szczecińskiego szkoleniowca o posadę selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Burkina Faso stara się trzech trenerów z Francji i jeden z Niemiec. Bogusław Baniak zapewnia, że jest dobrze przygotowany do przesłuchania.
- Mam przygotowane francuskojęzyczne prezentacje, oczywiście lecę też z tłumaczem. Może to wycieczka życia, ale też sprawa zawodowa - tak traktuję ten wyjazd - mówi Baniak.
Decyzja o tym, czy szczecinianin poprowadzi olimpijską reprezentację Burkina Faso zapadnie do połowy marca. Bogusław Baniak oprócz oferty z Afryki ma także propozycję pracy w jednym z klubów w Kazachstanie.

Radio Szczecin