Do zdarzenia doszło na 14 etapie wyścigu. Jak informują media - to kolejny atak na członka tej samej grupy kolarskiej - Sky.
Ofiarą tym razem padł Chris Froome. Mniej więcej 50 kilometrów po starcie jeden z kibiców rzucił w Anglika naczyniem, które było wypełnione moczem.
Podczas 10 etapu Australijczyk, Richie Porte, również z grupy Sky dostał cios pięścią w żebra, także od jednego z obserwatorów wyścigu. Zdaniem Froome'a przyczyną są reportaże, które pojawiają się w mediach. Sportowiec nie chciał jednak mówić o szczegółach.
Część dziennikarzy podejrzewa, że kolarze z zespołu Sky stosują nielegalny doping. Wcześniej w tym samym zespole jeździł Lance Armstrong, dożywotnio zdyskwalifikowany właśnie za stosowanie środków dopingujących.
Podczas 10 etapu Australijczyk, Richie Porte, również z grupy Sky dostał cios pięścią w żebra, także od jednego z obserwatorów wyścigu. Zdaniem Froome'a przyczyną są reportaże, które pojawiają się w mediach. Sportowiec nie chciał jednak mówić o szczegółach.
Część dziennikarzy podejrzewa, że kolarze z zespołu Sky stosują nielegalny doping. Wcześniej w tym samym zespole jeździł Lance Armstrong, dożywotnio zdyskwalifikowany właśnie za stosowanie środków dopingujących.

Radio Szczecin