Radosław Kawęcki zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata w pływaniu odbywających się na 50-metrowym basenie w Kazaniu.
Zawodnik AZS-u AWF Warszawa był drugi w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym. Złoty medal na tym dystansie wywalczył Australijczyk Mitchell James Larkin.
To trzeci medal reprezentacji Polski w Kazaniu. Wcześniej brązowe krążki zdobyli Konrad Czerniak i Jan Świtkowski w wyścigach na 50 i 200 metrów stylem motylkowym.
W sobotę medalowy dorobek biało-czerwonych pływaków w Rosji może zostać powiększony o kolejne krążki. W finałowym wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym wystąpią Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski, a w finale na 50 metrów stylem motylkowym popłynie Anna Dowgiert.
Niestety medalu nie udało się dziś zdobyć męskiej sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym, która w finałowym wyścigu zajęła ósme miejsce. W składzie naszej sztafety wystąpił Michael Domagała z MKP Szczecin.
To trzeci medal reprezentacji Polski w Kazaniu. Wcześniej brązowe krążki zdobyli Konrad Czerniak i Jan Świtkowski w wyścigach na 50 i 200 metrów stylem motylkowym.
W sobotę medalowy dorobek biało-czerwonych pływaków w Rosji może zostać powiększony o kolejne krążki. W finałowym wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym wystąpią Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski, a w finale na 50 metrów stylem motylkowym popłynie Anna Dowgiert.
Niestety medalu nie udało się dziś zdobyć męskiej sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym, która w finałowym wyścigu zajęła ósme miejsce. W składzie naszej sztafety wystąpił Michael Domagała z MKP Szczecin.

Radio Szczecin