Siedmiu szczecinian w polskiej reprezentacji futbolu amerykańskiego. W Cetniewie skończyły się testy do drużyny narodowej.
W skład reprezentacji weszło pięciu zawodników z Husarii Szczecin oraz dwóch grających we wrocławskich Panterach.
Jak mówi Michał Szczurowski, który drugi raz trafił do składu, to duży honor grać z orłem na piersi. - To wspaniałe uczucie, bo gra się z najlepszymi. Chciałbym we wrześniu wybiec w meczu z Belgią i godnie reprezentować Polskę, rodzinę i przyjaciół - mówi Szczurowski.
Pierwszy mecz reprezentacji już 12 września w Gdyni z Belgią. Dwa tygodnie później zagramy z Rosją. Obydwa mecze będą towarzyskie - potem futboliści rozegrają mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy w Czechach.
W sumie w reprezentacji jest 68 zawodników. Trener Brad Arbon powołał ze Szczecina: Marcina Kaima, Jakuba Berezowskiego, Michała Szczurowskiego, Mateusza Dubickiego, Norberta Szczęsnego, Filipa Ilnickiego, Rafała Rogaczewskiego.
Jak mówi Michał Szczurowski, który drugi raz trafił do składu, to duży honor grać z orłem na piersi. - To wspaniałe uczucie, bo gra się z najlepszymi. Chciałbym we wrześniu wybiec w meczu z Belgią i godnie reprezentować Polskę, rodzinę i przyjaciół - mówi Szczurowski.
Pierwszy mecz reprezentacji już 12 września w Gdyni z Belgią. Dwa tygodnie później zagramy z Rosją. Obydwa mecze będą towarzyskie - potem futboliści rozegrają mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy w Czechach.
W sumie w reprezentacji jest 68 zawodników. Trener Brad Arbon powołał ze Szczecina: Marcina Kaima, Jakuba Berezowskiego, Michała Szczurowskiego, Mateusza Dubickiego, Norberta Szczęsnego, Filipa Ilnickiego, Rafała Rogaczewskiego.

Radio Szczecin