Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Zwycięzcy World Amateur Golfers Championship. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Zwycięzcy World Amateur Golfers Championship. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Koniec golfowych zmagań. Krajowy finał turnieju World Amateur Golfers Championship na polu w podszczecińskim Binowie rozstrzygnięty.
Zwycięzcami poszczególnych kategorii są: Tadeusz Olewnik, Paweł Majewski, Grzegorz Łuczak, Mirosław Buczek, Jacek Uchański oraz w najsilniejszej grupie - 21-letni Mateusz Wardyn.

- Dobrze znam pole, byłem w dobrej formie i pozostawiałem skupiony na wszystkich dołkach. Do każdego dołka podchodziłem indywidualnie i to był chyba klucz do sukcesu na tym turnieju - komentuje zwycięstwo Wardyn.

Szóstka zwycięzców będzie jesienią reprezentować Polskę na międzynarodowych mistrzostwach WAGC w tureckim Belek. Połowa z nich, a dokładnie Wardyn, Majewski i Olewnik, to zawodnicy Binowo Park Golf Club - mówi Sławomir Piński, dyrektor turnieju oraz klubu.

- Olbrzymi sukces i na pewno będzie duże święto. Już rozpoczną się przygotowania do światowego finału World Amateur Golfers Championship - opowiada o planach Piński.

W turnieju WAGC w Binowie wzięło w tym roku udział ponad 200 zawodników. Tytuł "hole in one" zdobyła tylko jedna osoba - Aneta Aloksa-Majewska. Trafiła do czwartego dołka za pierwszym uderzeniem.

- Nawet tego nie widziałam. Moi koledzy powiedzieli mi, że jest "hole in one". Niektórym golfistom nie udaje się to przez całe życie, ja natomiast miałam szczęście, że udało mi się trafić - komentuje sukces Aloksa-Majewska.

World Amateur Golfers Championship to największe zawody golfistów amatorów na świecie. Odbywają się w ponad 40 krajach.
Do każdego dołka podchodziłem indywidualnie i to był chyba klucz do sukcesu na tym turnieju - komentuje zwycięstwo Wardyn.
Wardyn, Majewski i Olewnik to zawodnicy Binowo Park Golf Club - mówi Sławomir Piński, dyrektor turnieju oraz klubu.
Tytuł "hole in one" zdobyła tylko jedna osoba - Aneta Aloksa-Majewska. Trafiła do czwartego dołka za pierwszym uderzeniem.
Wyniki końcowe turnieju World Amateur Golfers Championship

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty