Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Reklama  
Zobacz

Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski wystąpią dziś w rywalizacji czwórek podwójnych podczas wioślarskich Mistrzostw Świata.
Dla obrońców tytułu będzie to pierwszy występ na torze regatowym w Monachium. 21 osad rywalizować będzie w 4 biegach o awans do półfinałów, ale w gronie faworytów oprócz Polaków wymienia się także inne osady.

- Są to Rosjanie, Czesi, prawie cała czołówka europejska - tłumaczy Konrad Wasielewski, dla którego celem numer jeden na tych mistrzostwach jest wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej.

Smak złota nasi wioślarze znają już bardzo dobrze, bo wywalczyli je podczas dwóch ostatnich regat o prymat na świecie. - Dla najlepszej osady ubiegłego roku nie ma to jednak żadnego znaczenia - tłumaczy Marek Kolbowicz, lider czwórki podwójnej. - Nie żyjmy przeszłością, 2. września okaże się kto jest najlepszy.

Początek wyścigu z udziałem naszej osady zaplanowano na 11.48.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty