Halowi piłkarze Pogoni 04 rozpoczynają rozgrywki o mistrzostwo Polski. Szczecinianie w inauguracyjnym meczu ekstraklasy futsalu zmierzą się w sobotę pod Klimczokiem z Rekordem Bielsko-Biała.
Jak podkreśla jeden z zawodników portowców Artur Jurczak, zero-czwórka lubi grać z aktualnym brązowym medalistą mistrzostw Polski.
- Z Rekordem lubimy grać, bo grają otwarty futsal, mają dobrych zawodników. Oni się nie bronią na swojej połowie, nie zamykają bramki, nie stawiają przysłowiowego autobusu w bramce. Grają dobry jak na Polskie warunki futsal i też będą kandydatem do medalu. Ten pierwszy mecz będzie oscylował w granicach jednobramkowej przewagi, miejmy na naszą korzyść - mówi Jurczak.
Sobotnie spotkanie Rekordu z Pogonią 04 Szczecin rozpocznie się o godzinie 18 w Bielsku-Białej.
Warto dodać, że futsaliści Pogoni podpisali specjalną deklarację, w której zobowiązali się do zajęcia co najmniej czwartego miejsca w tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek. Jeżeli zero-czwórka będzie w ekstraklasie poniżej czwartej lokaty, to wówczas zawodnicy wszystkim pełnoletnim kibicom, którzy zakupią karnety na cały sezon, ufundują piwo. Do ewentualnej realizacji chmielowego złocistego zobowiązania dojdzie w styczniu przyszłego roku podczas rewanżowego meczu z Rekordem w Szczecinie.
- Z Rekordem lubimy grać, bo grają otwarty futsal, mają dobrych zawodników. Oni się nie bronią na swojej połowie, nie zamykają bramki, nie stawiają przysłowiowego autobusu w bramce. Grają dobry jak na Polskie warunki futsal i też będą kandydatem do medalu. Ten pierwszy mecz będzie oscylował w granicach jednobramkowej przewagi, miejmy na naszą korzyść - mówi Jurczak.
Sobotnie spotkanie Rekordu z Pogonią 04 Szczecin rozpocznie się o godzinie 18 w Bielsku-Białej.
Warto dodać, że futsaliści Pogoni podpisali specjalną deklarację, w której zobowiązali się do zajęcia co najmniej czwartego miejsca w tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek. Jeżeli zero-czwórka będzie w ekstraklasie poniżej czwartej lokaty, to wówczas zawodnicy wszystkim pełnoletnim kibicom, którzy zakupią karnety na cały sezon, ufundują piwo. Do ewentualnej realizacji chmielowego złocistego zobowiązania dojdzie w styczniu przyszłego roku podczas rewanżowego meczu z Rekordem w Szczecinie.

Radio Szczecin