Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Polska przegrała ze Słowenią 2:3. Fot. Press Focus/x-news
Polska przegrała ze Słowenią 2:3. Fot. Press Focus/x-news
Sensacja w Sofii. Polscy siatkarze nie zdobędą medalu Mistrzostw Europy odbywających się w Bułgarii i we Włoszech. Biało-czerwoni w ćwierćfinałowym meczu przegrali ze Słowenią 2:3.
Początek środowego pojedynku należał do ekipy z Bałkanów. Mistrzowie Świata nieoczekiwanie przegrali ze Słoweńcami pierwszego seta do 17. W drugiej partii ponownie lepsi okazali się nasi rywale, którzy wygrali tę odsłonę do 19 i objęli prowadzenie 2:0 w setach. Na szczęście kadra trenera Antigi przebudziła się w trzeciej partii wygranej przez Polaków do 23. Czwarty set był najlepszy w wykonaniu naszej reprezentacji, która wygrała do 19 i doprowadziła do remisu 2:2.

O losach ćwierćfinałowej rywalizacji zadecydował tie-break, w którym biało-czerwoni przy wyniku 14:13 mieli piłkę meczową. Niestety Słoweńcy doprowadzili do remisu, a po chwili zdobyli punkty na wagę zwycięstwa. Ostatecznie tie-break wygrali 16:14 i spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem Słowenii 3:2.

Polska drużyna po tej przegranej żegna się z Mistrzostwami Europy. Słowenia w półfinale zagra ze zwycięzcą ćwierćfinałowego pojedynku siatkarzy Rosji z Włochami.

Porażkę skomentował Stanisław Gościniak, były trener reprezentacji Polski siatkarzy.


Materiał: Press Focus/x-news

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty