Zaczynali jako typowe szczury lądowe, dziś są doświadczonymi żeglarzami z patentami sterników. Licealiści ze Świnoujścia zakończyli sezon żeglarski.
W klubie Kotwica spotkaliśmy Anię i Agnieszkę, dla których był pierwszy sezon żeglarski.
- Wszystko zaczęło się w czerwcu tego roku. Popłynęłyśmy na Bornholm, byłyśmy też na regatach - mówią młode żeglarki.
Wszystko było możliwe dzięki programowi Morskie Wychowanie Młodzieży, który realizował żeglarski klub Kotwica.
Zainteresowanie przerosło oczekiwania - mówi Agnieszka Żychska, jedna z nauczycielek nadzorujących.
- Udało się nam tu sprowadzić, nawet teraz od początku tego roku szkolnego, kilkadziesiąt osób. Z tego około 10 młodych żeglarzy zostanie i będzie program kontynuowało - wyjaśnia Żychska.
Program Morskie Wychowanie Młodzieży kosztował 635 tysięcy złotych. Był finansowany w ramach budżetu obywatelskiego. Czy za rok zostanie powtórzony - wszystko zależy do tego, czy znajdą się pieniądze w przyszłorocznym budżecie Świnoujścia.
- Wszystko zaczęło się w czerwcu tego roku. Popłynęłyśmy na Bornholm, byłyśmy też na regatach - mówią młode żeglarki.
Wszystko było możliwe dzięki programowi Morskie Wychowanie Młodzieży, który realizował żeglarski klub Kotwica.
Zainteresowanie przerosło oczekiwania - mówi Agnieszka Żychska, jedna z nauczycielek nadzorujących.
- Udało się nam tu sprowadzić, nawet teraz od początku tego roku szkolnego, kilkadziesiąt osób. Z tego około 10 młodych żeglarzy zostanie i będzie program kontynuowało - wyjaśnia Żychska.
Program Morskie Wychowanie Młodzieży kosztował 635 tysięcy złotych. Był finansowany w ramach budżetu obywatelskiego. Czy za rok zostanie powtórzony - wszystko zależy do tego, czy znajdą się pieniądze w przyszłorocznym budżecie Świnoujścia.

Radio Szczecin