Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Siedziba MKOl w Lozannie w Szwajcarii. Fot. www.wikipedia.org / Arnaud Gaillard
Siedziba MKOl w Lozannie w Szwajcarii. Fot. www.wikipedia.org / Arnaud Gaillard
Uchodźcy z Bliskiego Wschodu i Afryki będą mogli pojechać na Igrzyska Olimpijskie. Międzynarodowy Komitet Olimpijski umożliwi występ najlepszym sportowcom, którzy uciekli ze swoich krajów - informuje tvn24.
Ci, którzy będą mieli status uchodźcy i nie będą reprezentowali swojego "nowego kraju", będą występować w barwach komitetu olimpijskiego. Gdy zdobędą złoty medal - zamiast hymnu narodowego usłyszą hymn olimpijski.

Na razie nie są znane szczegóły pomysłu. Nie wiadomo np. na jakich zasadach i gdzie uchodźcy mieliby zdobywać minima kwalifikacyjne do Igrzysk.

Przewodniczący Komitetu Olimpijskiego, Thomas Bach poinformował jedynie, że sportowcy z krajów ogarniętych wojną będą występować pod sztandarem MKOL i będą zakwaterowani razem z innymi sportowcami w wiosce olimpijskiej.

Igrzyska w Rio de Janeiro odbędą się latem przyszłego roku.
Relacja Tobiasza Madejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty