Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju Auistralian Open.
Dokonała tego po ciężkim boju z Niemką Anną-Leną Friedsam. W pierwszym secie trwała zażarta walka, którą krakowianka przegrała w tie-breaku do sześciu i całą partię 6:7.
W drugim nasza zawodniczka grała prawie perfekcyjnie, oddając tylko jednego gema - zakończył się on wynikiem 6:1.
Trzeci set lepiej zaczęła Radwańska wychodząc na prowadzenie 2:0, ale wtedy Friedsam złapała drugi oddech. Wygrała pięć kolejnych gemów i objęła prowadzenie 5:2. Od ćwierćfinału dzieliły Friedsam cztery piłki, ale Radwańska wróciła do gry, a Niemkę zaczęły łapać skurcze mięśni. Mimo tego dzielnie walczyła z Radwańską i bólem, ale poległa. Radwańska wygrała 7:5 i cały mecz 2:1.
W ćwierćfinale Radwańska zmierzy się z Carlą Suarez Navarro. Hiszpanka została rozbita w pierwszym secie przez Australijkę rosyjskiego pochodzenia Darię Gawriłową 0:6, ale dwa następne sety rozstrzygnęła na swoją korzyść 6:3 i 6:2.
W drugim nasza zawodniczka grała prawie perfekcyjnie, oddając tylko jednego gema - zakończył się on wynikiem 6:1.
Trzeci set lepiej zaczęła Radwańska wychodząc na prowadzenie 2:0, ale wtedy Friedsam złapała drugi oddech. Wygrała pięć kolejnych gemów i objęła prowadzenie 5:2. Od ćwierćfinału dzieliły Friedsam cztery piłki, ale Radwańska wróciła do gry, a Niemkę zaczęły łapać skurcze mięśni. Mimo tego dzielnie walczyła z Radwańską i bólem, ale poległa. Radwańska wygrała 7:5 i cały mecz 2:1.
W ćwierćfinale Radwańska zmierzy się z Carlą Suarez Navarro. Hiszpanka została rozbita w pierwszym secie przez Australijkę rosyjskiego pochodzenia Darię Gawriłową 0:6, ale dwa następne sety rozstrzygnęła na swoją korzyść 6:3 i 6:2.

Radio Szczecin