Strzelecka arena olimpijska w Rio de Janeiro. Fot. Rio2016_en Twitter
Li Du - najlepsza w eliminacjach. Fot. wikimedia.org/Tksteven
Sylwia Bogacka odpadła w eliminacjach karabinu pneumatycznego na dystansie 10 m w strzelectwie.
Podczas igrzysk w Londynie Bogacka sprawiła polskim kibicom niespodziankę i zdobyła srebrny medal. To ona wywalczyła wtedy pierwszy medal dla polskiej reprezentacji i tym samym nawiązała do wcześniejszych sukcesów Renaty Mauer-Różańskiej, która sięgała m.in. po olimpijskie złoto.

W Rio konkurs Bogackiej (Gwardia Zielona Góra) nie udał się. Zajęła dopiero 40. pozycję. Lepiej spisała się druga z Polek - Agnieszka Nagay (Orzeł Łódź), która była 29., ale też daleko od awansu do finału.

Eliminacje wygrała Chinka Li Du (mistrzyni olimpijska z Atenach). Wynikiem 420,7 ustanowiła rekord olimpijski. Za nią Barbara Engleder z Niemiec i Elaheh Ahmedi z Iranu.

A w wielkim finale wielka niespodzianka. Złoto wygra Amerykanka Virginia Thrasher, która świetnie spisywała się w finale. 19-latka została pierwszą mistrzynią olimpijską w Rio. Druga była Li Du, a trzecia Siling Yi, która broniła tytułu z Londynu.