Grafika: Legia Warszawa
Legia Warszawa w piątej kolejce Ligi Mistrzów przegrała na wyjeździe po niesamowitym meczu z Borussią Dortmund 4:8.
Pierwsze spotkanie stołecznej drużyny z Borussią Dortmund odbyło się w inauguracyjnym meczu grupy F Champions League, które zakończyło się wynikiem 0:6.

Kibice liczący na grad goli nie zawiedli się, bo na stadionie Signal Iduna Park padło aż 12 goli. Co prawda Legia prowadziła w 10 minucie po golu Prijovića, ale między 17 a 20 min. spotkania straciła aż trzy bramki. W 24 minucie znów strzelił Prijović i było już tylko 3:2. Kilka chwil później poprzeczka uratowała Borussię przed remisem, za to kilkadziesiąt sekund później było 4:2. Finalnie pierwsze 45 minut meczu skończyło się wynikiem 5:2.

Druga połowa nadal była pod dyktando gospodarzy, ale Legia nie pozostawała dłużna. Kolejną bramkę dla Borussii zdobył Marco Reus, a kilka minut później na 6:3 strzelił Michał Kucharczyk. W 81 minucie wynik podwyższył Passlack, ale ponownie chwilę później odpowiedzieli legioniści. Na 7:4 wynik ustalił Nemanja Nikolic. Niestety w 90 minucie padł kolejny gol, hat-tricka skompletował Marco Reus i tym samym mecz zakończył się hokejowym wynikiem 8:4.

Ostatni mecz Legii Warszawa fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się 7 grudnia, kiedy to zmierzą się u siebie z Sportingiem Lizbona. Stawką tego spotkania będzie awans do Ligi Europejskiej.

Borussia Dortmund - Legia Warszawa 8:4 (5:2)
0:1 - 10' Aleksandar Prijovic
1:1 - 17' Shinji Kagawa
2:1 - 18' Shinji Kagawa
3:1 - 20' Nuri Sahin
3:2 - 24' Aleksandar Prijovic
4:2 - 29' Ousmane Dembele
5:2 - 32' Marco Reus