autopromocja

Polscy piłkarze w kolejnym meczu eliminacyjnym w poniedziałek w Warszawie zmierzą się z Kazachstanem. źródło: PZPN
Porażka piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach Mistrzostw Świata. Biało-czerwoni przegrali w piątkowy wieczór w Kopenhadze z Danią 0:4.
To pierwsza porażka kadry trenera Adama Nawałki w grupie E eliminacji Mundialu, który w przyszłym roku odbędzie się w Rosji. W innych spotkaniach naszej grupy piłkarze Kazachstanu przegrali z Czarnogórą 0:3, a Rumunia wygrała z Armenią 1:0.

Mimo dotkliwej porażki, nasi piłkarze nadal prowadzą w tabeli grupy, ale ich przewaga nad Czarnogórą i Danią stopniała do trzech punktów. Do zakończenia eliminacji pozostały trzy kolejki spotkań.

Trener Adam Nawałka po meczu:
Dlaczego zawiodło wszystko? W tej chwili, w takim momencie nie ma dobrej odpowiedzi. Przeprowadzimy analizę meczu, załatwimy to między zawodnikami. Mnie pozostaje pogratulować przeciwnikowi, byliśmy ich tłem. Trzeba szybko się pozbierać. Do tej pory kroczyliśmy od zwycięstwa do zwycięstwa, na pewno na 90 minut nie zapomnieliśmy, jak się gra w piłkę. Nasz najsłabszy mecz, ale miejmy nadzieję, że ostatni taki.

Przegraliśmy bitwę, ale trwa wojna. Nasz cel się nie zmienił, to awans na mistrzostwa świata. To nie był zimny prysznic, ale olbrzymi kubeł zimnej wody na nasze głowy. Zawsze jest tak, że po takim meczu drużyna prezentuje świetny poziom.

Trudno szukać usprawiedliwienia dla naszej gry. W praktycznie każdym elemencie byliśmy drużyną słabszą. Możemy tylko pogratulować rywalom, wyniku i postawy. O tym, jaki będzie nasz plan dowiedzą się zawodnicy.

Dokonamy bardzo dokładnej analizy, jeśli chodzi o podstawowe płaszczyzny funkcjonowania zespołu: mentalne przygotowanie, realizowanie założeń i motoryka. Zawsze czuję się odpowiedzialny za to, co się dzieje, więc zapewniam, że wyciągniemy wnioski z tego spotkania.

Nie będę robił tragedii z jednej porażki. Jesteśmy świadomi naszego słabego meczu. Zrobimy wszystko, by w następnym spotkaniu drużyna wyglądała zupełnie inaczej mentalnie, fizycznie i taktycznie. W każdym aspekcie byliśmy drużyną słabszą, nie ma co szukać usprawiedliwienia, nie ma po co teraz analizować dogłębnie.

Polscy piłkarze - w kolejnym meczu eliminacyjnym - w poniedziałek w Warszawie zmierzą się z Kazachstanem.

KONIEC MECZU: Dania - Polska 4:0