Koszykarze Spójni nie sprawili niespodzianki w starciu z wicemistrzem kraju.
Stargardzianie przegrali we własnej hali ze Stalą Ostrów Wielkopolski 79:88 w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego rozgrywek o mistrzostwo Polski. Do przerwy biało-bordowi prowadzili z wyżej notowanym rywalem 45:44.

W drugiej połowie, jak mówi rozgrywający Spójni i wychowanek klubu z Ostrowa Wielkopolskiego Marcin Dymała, stargardzian zawiodła skuteczność i gra na tablicy, co wykorzystali koszykarze Stali odnosząc zasłużone zwycięstwo.

- W drugiej połowie mieliśmy dużo otwartych rzutów dystansowych i z nich nie trafialiśmy. Zespół z Ostrowa wyrwał również kilka piłek na desce w ataku i mieli ponowienia akcji. I to są dwa główne powody, przez które nie udało się nawiązać walki do końca - mówi Dymała.

Drużyna Kamila Piechuckiego pomimo sobotniej porażki już wcześniej zapewniła sobie utrzymanie w Energa Basket Lidze. Na zakończenie sezonu koszykarze Spójni 28 kwietnia w Stargardzie zmierzą się z liderem rozgrywek Arką Gdynia.

Spójnia Stargard - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 79:88 (26:24, 19:20, 15:23, 19:21)

Spójnia: Pamuła 16, Pabian 11, Carter 11, Taylor 10, Richards 10, Camphor 9, Fraś 4, Dymała 3, Bręk 3, Wilczek 2.

Stal: King 17, Ware 16, Jaramaz 11, Szymkiewicz 10, Maras 9, Kostrzewski 8, Chyliński 6, Kowalenko 6, Nowakowski 3, Żołnierewicz 2, Łukasiak 0, Grudziński 0.