Siatkarki Grupa Azoty Chemik Police nadal niepokonane w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Drużyna tureckiego trenera Ferhata Akbasa wygrała w piątkowy wieczór z Pałacem Bydgoszcz 3:0 w setach do 20, 23 i 21.
Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana przyjmująca Chemika Kubanka Wilma Salas, która zdobyła 19 punktów. To 15. zwycięstwo policzanek w 15. meczu Ligi Siatkówki Kobiet.

Jak mówi kapitan Chemika Martyna Grajber, piątkowe spotkanie stało na dobrym poziomie a o sukcesie zadecydowała głównie konsekwentna realizacja założeń taktycznych.

- To było fajne widowisko i przyjemny mecz dla oka, dla kibiców. Było dużo wymian i długich akcji. Udało się przełamywać rywalki od połowy seta i pilnować taktykę i trzymać się założeń. To przyniosło rezultaty - powiedziała Grajber.

Siatkarki Grupa Azoty Chemik Police po wygranej z Pałacem umocniły się na prowadzeniu w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. W kolejnym meczu policzanki w środę w stolicy powinny zmierzyć się z ostatnią w tabeli Wisłą Warszawa, ale beniaminek Ligi Siatkówki Kobiet ma problemy kadrowe oraz finansowe i nie wiadomo czy spotkanie zostanie rozegrane w tym terminie.

Chemik Police - Pałacem Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:23, 25:21)

Grupa Azoty Chemik: Grajber, Franco, Truszkina, Kowalewska, Wasilewska, Rosell, Maj-Erwardt (libero).

Bank Pocztowy Pałac: Mazurek, Fedusio, Stencel, Ziółkowska, Żurowska, Rapacz, Jagła (libero).