Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. www.chemik-police.com
Fot. www.chemik-police.com
Transferowy hit w polickim klubie. Jedna z najlepszych siatkarek na świecie grać będzie w Chemiku. Serbka Jovana Brakocević-Canzian została zawodniczką zespołu Grupa Azoty Chemik Police.
Reprezentantka Serbii w minionym sezonie grała we Włoszech w zespole Igor Gorgonzola Novara. Wcześniej Jovana Brakocević-Canzian występowała w naszym kraju w ekipie Grot Budowlani Łódź. Wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro była gwiazdą Ligi Siatkówki Kobiet. Mierząca 196 centymetrów wzrostu siatkarka w 27 ligowych spotkaniach zdobyła aż 639 punktów. W Chemiku atakująca zastąpi Kubankę Gyselle Silvę, która spodziewa się dziecka.

Brakocević-Canzian, oprócz srebrnego medalu igrzysk olimpijskich, ma w swoim dorobku także złoty i srebrny medal Mistrzostw Europy i brąz Mistrzostw Świata. Jovana Brakocević-Canzian jest trzynastą i zarazem ostatnią siatkarką w kadrze trenera Ferhata Akbasa na nowy sezon Tauron Ligi. Ważne umowy z Chemikiem Police mają również Marlena Kowalewska, Agnieszka Kąkolewska, Natalia Mędrzyk, Martyna Łukasik, Iga Wasilewska, Martyna Grajber, Paulina Maj-Erwardt, Katarzyna Połeć, Paulina Bałdyga, Aleksandra Żurawska oraz Holenderka Indy Baijens i Kubanka Wilma Salas.
Relacja Artura Dyczewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty