Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Trwa znakomita passa siatkarek Grupa Azoty Chemik Police w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Ekipa tureckiego trenera Ferhata Akbasa w poniedziałkowy wieczór pokonała zespół Grot Budowlani Łódź 3:0 w setach do 20, 19 i 17 w Tauron Lidze.
To dziesiąte z rzędu zwycięstwo policzanek w ligowych zmaganiach na krajowych parkietach.

Zdaniem atakującej Chemika Martyny Łukasik, kluczem do efektownej wygranej z łodziankami była znakomita zagrywka. - Nasza zagrywka funkcjonowała bardzo dobrze, co pozwoliło nam na prostsze czytanie przeciwnika, bo kiedy odrzucimy rywala od siatki jest łatwiej czytać pewne rzeczy w bloku. Dobrze funkcjonowała obrona, skończyłyśmy dużo kontr i to też nam pomogło - oceniła Łukasik.

Po sukcesie z Budowlanymi mistrzynie Polski awansowały na trzecie miejsce w tabeli rozgrywek. W kolejnym meczu Tauron Ligi siatkarki Chemika w poniedziałek na wyjeździe zmierzą się z liderem Developresem SkyRes Rzeszów. Wcześniej jednak, bo już w czwartek policzanki w rewanżowym ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzyń zagrają w Turcji z VakifBankiem Stambuł.

Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:19, 25:17)

Chemik: Kowalewska, Grajber, Strantzali, Kąkolewska, Baijens, Brakocević-Canzian, Maj-Erwardt (libero) oraz Bałdyga, Łukasik

Budowlani: Nowicka, Fedusio, Damaske, Centka, Lisiak, Jones-Perry, Stenzel (libero) oraz Michalak, Kędziora, Poreda

MVP: Indy Baijens (Chemik)
Zdaniem atakującej Chemika Martyny Łukasik, kluczem do efektownej wygranej z łodziankami była znakomita zagrywka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty