Adam Buksa w barwach New England Revolution. Fot. YouTube / New England Revolution
Adam Buksa, były piłkarz Pogoni Szczecin zdobył gola dla New England Revolutions na inauguracje ligi MLS.
Liga MLS to najważniejsze piłkarskie rozgrywki Stanów Zjednoczonych i Kanady. Drużyna Buksy zremisowała z ekipą Chicago Fire 2:2.

W sobotę, na boiskach MLS na przeciwko siebie zagrali w barwach gospodarzy Chicago Fire Przemysław Frankowski, w ekipie gości były Portowiec Adam Buksa, który w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Fire po 11 minutach prowadziło już 2:0, a w 14. minucie Buksa głową zdobył kontaktową bramkę.

Pojedynek Fire z Revolution zakończył się podziałem punktów. W tym sezonie na boiskach MLS gra pięciu Polaków. Do wspomnianej dwójki trzeba dodać Kacpra Przybyłkę z Filadelfii, Jarosława Niezgodę z Portland i Przemysława Tytonia z Cincinnati FC. Być może dołączy do nich Patryk Klimala. Obecnym graczem Celticu Glasgow zainteresowany jest New York Red Bulls.