autopromocja

Warta Poznań zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1 w rozgrywkach piłkarskiej ekstraklasy w meczu rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim.
Bramkę dla Pogoni strzelił Kamil Drygas w 12 minucie z rzutu karnego. Wyrównał Ivanov w 84 minucie. Warta grała od 12 minuty w osłabieniu po czerwonej kartce dla Łukasza Trałki. W 90 minucie za dwie żółte kartki boisko opuścił Maciej Żurawski z Pogoni.

Paradoksalnie gra w osłabieniu zrobiła nam dużo dobrego. Byliśmy świadkiem zobaczenia nowego zespołu, ale z tą samą, starą tożsamością. Ten mecz mógł się skończyć dla nas wysoką porażką, ale serce będziemy na boisku zawsze zostawiać - powiedział trener Warty - Piotr Tworek.

Składy:
Warta Poznań:
1. Adrian Lis, 2. Jan Grzesik, 16. Aleks Ławniczak, 4. Robert Ivanov, 3. Jakub Kiełb [C], 10. Milan Corryn, 6. Łukasz Trałka, 21. Mateusz Kupczak, 20. Szymon Czyż, 11. Michał Jakóbowski, 9. Mateusz Kuzimski

Pogoń Szczecin:
1. Dante Stipica, 41. Paweł Stolarski, 23. Benedikt Zech, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 97. Luis Mata, 18. Michał Kucharczyk, 8. Damian Dąbrowski [C], 14. Kamil Drygas (od 74 minuty z 20. Alexander Gorgon), 64. Kacper Kozłowski, 21. Jean Carlos (od 45 minuty z 7. Rafał Kurzawa), 10. Luka Zahović