Piłkarze Pogoni byli bliscy pokonania lidera ekstraklasy. Szczecinianie po dobrej grze ostatecznie zremisowali na wyjeździe z Lechem Poznań 1:1 w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.
Portowcy po bramce Słoweńca Luki Zahovića w 85 minucie objęli prowadzenie 1:0. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry do remisu doprowadził Portugalczyk Pedro Tiba i Kolejorz nadal jest bez porażki w tym sezonie. Portowcy od 63 minuty grali z przewagą jednego zawodnika, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał pomocnik Lecha Gruzin Nika Kwekweskiri. W 70 minucie na boisku w granatowo-bordowych barwach po 14 latach przerwy pojawił się wychowanek szczecińskiego klubu Kamil Grosicki, który zaliczył asystę drugiego stopnia przy golu Zahovića.

Po remisie w Poznaniu ekipa trenera Kosty Runjaića nadal zajmuje 2. miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do prowadzącego Lecha. W kolejnym ligowym meczu piłkarze Pogoni Szczecin 13 września na wyjeździe zmierzą się z beniaminkiem ekstraklasy Radomiakiem Radom, który po sobotnim remisie w Gdańsku z Lechią 2:2 zajmuje 4. miejsce w tabeli rozgrywek.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 1:1
0:1 Luka Zahovic 85'
1:1 Pedro Tiba 90+4'

Lech Poznań: 1. Mickey van der Hart - 37. Lubomir Satka, 18. Bartosz Salamon, 16. Antonio Milić, 3. Barry Douglas - 21. Michał Skóraś, 6. Jesper Karlstrom, 30. Nika Kvekveskiri, 24. Joao Amaral, 7. Jakub Kamiński - 9. Mikael Ishak.
Rezerwowi: 35. Filip Bednarek, 2. Joel Pereira, 5. Pedro Rebocho, 10. Dani Ramirez, 11. Filip Marchwiński, 22. Radosław Murawski, 25. Pedro Tiba, 27. Mateusz Skrzypczak, 90. Artur Sobiech.

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 23. Benedikt Zech (c), 97. Luis Mata - 18. Michał Kucharczyk, 14. Kamil Drygas, 27. Sebastian Kowalczyk, 61. Kacper Smoliński, 7. Rafał Kurzawa - 9. Piotr Parzyszek.
Ławka rezerwowych: 26. Jakub Bursztyn, 33. Mariusz Malec, 15. Hubert Matynia, 41. Paweł Stolarski, 99. Mateusz Łęgowski, 11. Kamil Grosicki, 17. Mariusz Fornalczyk, 21. Jean Carlos Silva, 10. Luka Zahović.
Nieobecni: Igor Łasicki, Maciej Żurawski, Kacper Kozłowski, Alexander Gorgon, Damian Dąbrowski (urazy).