Kompromitacja piłkarzy Pogoni w Pucharze Polski. Szczecinianie odpadli w pierwszej rundzie pucharowych rozgrywek po porażce w Kaliszu z drugoligowym KKS-em 1:2.
Portowcy w 24 minucie po golu Jakuba Bartkowskiego objęli prowadzenie. Z korzystnego wyniku Duma Pomorza cieszyła się zaledwie 180 sekund. Po rzucie rożnym wyrównującą bramkę strzałem głową zdobył Filip Kendzia. W 33 minucie było już 2:1 dla ekipy trenera Ryszarda Wieczorka. Grający jeszcze w ubiegłym sezonie w IV lidze w Victorii Sulejówek Nikodem Zawistowski ograł w polu karnym byłego reprezentanta Polski Rafała Kurzawę i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą umieścił piłkę w bramce Jakuba Bursztyna.

W drugiej połowie granatowo-bordowi mieli przewagę, ale gospodarze umiejętnie się bronili. Zespół trenera Kosty Runjaića nie zdołał doprowadzić do dogrywki i w fatalnym stylu pożegnał się z Pucharem Polski. Drugoligowy KKS Kalisz pokonał trzeci zespół ekstraklasy Pogoń Szczecin 2:1 i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski.