Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Kacper Kozłowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Kacper Kozłowski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
20 piłkarzy znalazło się w kadrze Pogoni Szczecin na środowy mecz z Deportivo La Coruna w Młodzieżowej Lidze UEFA.
W tym gronie nie ma reprezentanta Polski Kacpra Kozłowskiego, który nie zagra z mistrzem Hiszpanii. Jak mówi trener juniorów Pogoni Piotr Łęczyński, zawodnik osiągnął już wyższy poziom i nie powinien grać ze swoimi rówieśnikami.

- Od blisko dwóch lat Kacper nie bierze już udziału w rozgrywkach juniorskich. Oczywiście jest to głównie z korzyścią dla niego i na to zawsze patrzymy. Chcemy, aby spokojnie się rozwijał i przygotował do kolejnego meczu w ekstraklasie, tam jest jego miejsce. Za chwilę ma zgrupowanie reprezentacji Polski. Nie chcemy zaburzać procesu jego rozwoju. Wiemy, że mistrzostwo Polski zdobyliśmy, kiedy Kacper był już w drużynie ekstraklasy, zrobiliśmy to chłopakami, którzy w większości będą grali w tym meczu. To jest dla nich nagroda - mówi Łęczyński.

Do dyspozycji trenera Łęczyńskiego na to spotkanie są natomiast Mateusz Łęgowski i Mariusz Fornalczyk, którzy ćwiczą pod wodzą Kosty Runjaića i mają już za sobą występy w zespole Dumy Pomorza w ekstraklasie.

Środowy mecz piłkarzy Pogoni z Deportivo La Coruna w Młodzieżowej Lidze UEFA rozpocznie się o godzinie 18 na stadionie przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie.
Jak mówi trener juniorów Pogoni Piotr Łęczyński, zawodnik osiągnął już wyższy poziom i nie powinien grać ze swoimi rówieśnikami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty