W meczu z Bayerem Leverkusen Robert Lewandowski zdobył dwie bramki. Fot. twitter.com/FCBayern
Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 5:1 (5:0) w hicie 8. kolejki piłkarskiej niemieckiej Bundesligi.
Dwa pierwsze gole dla "Bawarczyków" strzelił Robert Lewandowski - odpowiednio w 4. i 30. minucie. Kapitan reprezentacji Polski ma już 9 ligowych trafień w tym sezonie i zrównał się w klasyfikacji strzelców z liderującym od soboty w tym zestawieniu Norwegiem Erlingiem Haalandem.

"Lewy" przebywał na boisku do 64. minuty, bo trener Bayernu Julian Nagelsmann postanowił dać mu odpocząć przed środowym pojedynkiem w Lidze Mistrzów z Benficą Lizbona. Dla klubu z Monachium ponadto bramki zdobyli Thomas Müller (34') i Serge Gnabry, który podobnie jak Lewandowski dwukrotnie trafił do siatki rywali (35', 37'). Honorowego gola dla gospodarzy w 55. minucie strzelił Patrik Schick.

W tabeli prowadzi Bayern (19 pkt.) przed Borussią Dortmund (18 pkt.) i Bayerem (16 pkt.).