Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Były wspólne zdjęcia, autografy, okolicznościowy tort, gorąca czekolada i przede wszystkim bezpośrednie rozmowy. Olimpijczycy i paraolimpijczycy z Tokio z naszego regionu spotkali się z kibicami na małym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
Jak mówi złota i srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio lekkoatletka Małgorzata Hołub-Kowalik, atmosfera była znakomita.

- Było bardzo dużo ludzi, dzieci, które miały ciekawe pytania, zbierały autografy. To są takie przyjemne chwile, kiedy widać, że kibice doceniają pracę którą wykonaliśmy i te osiągnięcia są dostrzegane oraz nagradzane. To są naprawdę bardzo miłe chwile. Oby więcej takich. Mam nadzieję, że te dzieci, które były, oglądały nasze medale, zakładały na szyję, że widząc to, jak się świętuje takie sukcesy będą chciały trenować i zdobywać medale - mówi Hołub-Kowalik.

Oprócz naszej biegaczki z kibicami spotkali się także między innymi kajakarka Karolina Naja, lekkoatleta Patryk Dobek i tyczkarz Piotr Lisek.

Olimpijczycy i ich trenerzy otrzymali także nagrody finansowe i rzeczowe za zdobyte medale oraz udział w igrzyskach od marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Medaliści dostali od 30 do 50 tysięcy złotych, natomiast szkoleniowcy od 8 do 12 tys. zł. Premie finansowe otrzymali również uczestnicy igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio. Wszyscy sportowcy dostali także specjalne walizki na podróż do Paryża, gdzie za trzy lata odbędą się kolejne igrzyska olimpijskie. Na nagrody Urząd Marszałkowski przeznaczył 400 tysięcy złotych.
Jak mówi złota i srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio lekkoatletka Małgorzata Hołub-Kowalik, atmosfera była znakomita.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty