Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W hali Szczecińskiego Domu Sportu biło się ponad 150 zawodników. Walki bokserskie odbywały się w ramach Międzynarodowego Turnieju o Puchar Skorpiona im. Aleksa Piotrowskiego. Byli zawodnicy z całej Polski, ale też z Niemiec, Danii i Ukrainy.
Oliwia Stolarczyk z klubu Sporty Walki Piła pokonała Niemkę, która w tym roku walczyła w Mistrzostwach Świata. Jak mówi nam pięściarka, walka była bardo zacięta.

- Odczułam zwłaszcza prawe proste, którymi mnie zaskakiwała. Ogólnie walka miała wyglądać tak, że mam cały czas na niej siedzieć, iść do przodu, nie cofać się. Niestety bywały takie momenty, że się cofałam. Przeciwniczka była bardzo dobra. Próbowałam ją zaskoczyć dołami, bo mam je świetne, ale ona tez nie pozwalała mi wejść pod nią, żeby być bliżej w półdystansie. Starałam się to wyboksować bardziej nogami i prostymi. Myślę, że właśnie tym chodzeniem na nogach udało mi się to tak naprawdę wyboksować - mówi Stolarczyk.

To już była 14 edycja turnieju. Podczas zawodów zarząd Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego wyróżnił medalistki i medalistów Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w 2021roku. Wśród nich byli:

MISTRZOSTWA EUROPY MŁODZICZEK :
- Maria Gutkowska - Fight Club Koszalin - medal brązowy
- Maja Razik - Taurus Goleniów - medal brązowy
- Joanna Szlędak - Korona Wałcz - medal srebrny

MISTRZOSTWA EUROPY U-22
- Mateusz Bereźnicki - Skorpion Szczecin - medal brązowy
- Martyna Jancelewicz - Taurus Goleniów - medal złoty

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA
- Daria Parada - Skorpion Szczecin - medal brązowy
- Martyna Jancelewicz - Taurus Goleniów - medal brązowy
Oliwia Stolarczyk z klubu Sporty Walki Piła pokonała Niemkę, która w tym roku walczyła w Mistrzostwach Świata. Jak mówi nam pięściarka, walka była bardo zacięta.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty