Piłkarze Pogoni zwycięstwem zakończyli pierwszą rundę rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Szczecinianie pokonali w sobotę na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:1 w 17. kolejce ekstraklasy.

Portowcy do przerwy prowadzili 2:1. Gole dla Dumy Pomorza w sobotnim starciu zdobyli Kamil Grosicki, Jakub Bartkowski i w drugiej połowie Sebastian Kowalczyk z rzutu karnego. Honorową bramkę dla beniaminka ekstraklasy strzelił z jedenastki Piotr Wlazło.

Dla ekipy trenera Kosty Runjaića to trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo i szósty mecz bez porażki. Po sukcesie w Niecieczy, granatowo-bordowi nadal są na 2. miejscu w tabeli, ale mają tyle samo punktów co prowadzący Lech Poznań, który w niedzielę zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Piłkarze Pogoni Szczecin, w kolejnym meczu ekstraklasy, rozpoczynającym rundę rewanżową 12 grudnia na Górnym Śląsku zmierzą się z Górnikiem Zabrze
Wygraną tak ocenia niemiecki szkoleniowiec Pogoni - Kosta Runjaić.