Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Siatkarki klubu Grupy Azoty Chemik Police od zwycięstwa rozpoczęły występy w Nowym Roku w Tauron Lidze.
Mistrzynie Polski w pierwszym tegorocznym meczu pokonały zespół Grot Budowlani Łódź 3:0 w setach do 16, 13 i 16. MVP niedzielnego spotkania została wybrana przyjmująca polickiej drużyny - Martyna Łukasik.

Z wygranej najbardziej zadowolona była obchodząca dziś urodziny rozgrywająca Chemika - Marlena Kowalewska, która przyznała, że zwycięstwo z łodziankami jest znakomitym prezentem.

- Nawet nie wymarzyłam sobie za trzy punkty, chciałam tylko wygrać ten mecz. To było bardzo istotne. Poprosiłam o to dziewczyny w szatni i jak widać naprawdę się udało, więc dziękuję im za to. To zwycięstwo cieszy, bo zespół z Łodzi jest bardzo dobrym zespołem, i nie wiedziałyśmy z jakim nastawieniem przyjadą tutaj do nas, do Polic. Nie pozwoliłyśmy im się myślę "rozegrać" i dzięki temu wygrałyśmy 3:0 - dodała Kowalewska.

Po niedzielnym sukcesie ekipa trenera Jacka Nawrockiego zajmuje 2. miejsce w tabeli, ale ma tyle samo punktów, co prowadzący Developres Rzeszów. W kolejnym meczu Tauron Ligi siatkarki Chemika Police - za tydzień na wyjeździe - zmierzą się z ŁKS-em Łódź.
Relacja Artura Dyczewskiego [Radio Szczecin]
- Nie pozwoliłyśmy im się myślę "rozegrać" i dzięki temu wygrałyśmy 3:0 - dodała Kowalewska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty