Piłkarze Pogoni nie zawiedli i odnieśli cenne zwycięstwo w 29. kolejce Ekstraklasy.
Szczecinianie w Wielką Sobotę na wyjeździe pokonali Jagiellonię Białystok 2:1 i zrobili kolejny krok na drodze po tytuł mistrza Polski.

Portowcy od początku meczu mieli przewagę, ale w 25. minucie gola dla Jagi strzelił Brazylijczyk Diego Carioca. W 34. minucie do siatki trafił pomocnik Pogoni Kamil Grosicki i do przerwy był remis 1:1.

Po zmianie stron gra się wyrównała ale groźniejsze okazje stwarzali zawodnicy Dumy Pomorza. W 73. minucie zwycięską bramkę dla Pogoni zdobył - wprowadzony na boisko w drugiej połowie - Kamil Drygas.

W emocjonującej i nieco chaotycznej końcówce Granatowo-bordowi nie pozwolili gospodarzom na zmianę wyniku i mogli cieszyć się z wygranej.

Ostatecznie drużyna trenera Kosty Runjaića pokonała Jagiellonię Białystok 2:1 i awansowała na 1. miejsce w tabeli. Tyle samo punktów, co Pogoń ma drugi Raków Częstochowa.

Trener Jagiellonii - Piotr Nowak tłumaczy porażkę Jagi:

- Nie było to złe spotkanie w naszym wykonaniu przeciwko takiemu zespołowi, jakim jest Pogoń. Nie możemy sobie pozwolić na chwilę gapiostwa i te dwie bramki potwierdziły, ze trzeba być skoncentrowanym w każdym momencie, w każdej chwili - powiedział.

W kolejnym meczu Ekstraklasy - w środę w Szczecinie - piłkarze Pogoni zmierzą się z Rakowem Częstochowa.