Hit ekstraklasy i prawdopodobnie także tytuł mistrza Polski nie dla piłkarzy Pogoni. Szczecinianie w środowy wieczór przegrali u siebie z Rakowem Częstochowa 1:2 w rozegranym awansem meczu 31 kolejki rozgrywek.
Portowcy do przerwy po bramce Kamila Grosickiego prowadzili 1:0. Tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził wprowadzony na boisko w drugiej połowie Łotysz Vladislavs Gutkovskis. Zwycięskiego gola dla Rakowa w 78 minucie kapitalnym strzałem zdobył Hiszpan Ivi Lopez.

Rozczarowany i smutny po porażce z zespołem spod Jasnej Góry był bramkarz Dumy Pomorza Chorwat Dante Stipica. - Pierwsza połowa fantastyczna. 1:0 dla nas, można zrobić nawet 2:0. Idziemy na boisko na drugą połowę. Tak łatwo puszczamy napastnika. Strzela gola. Na końcu straciliśmy jeszcze raz bramkę i nie mogliśmy nic zmienić. Oddaliśmy wszystko na boisku, żeby zmienić wynik, ale zostało 1:2 - powiedział Stipica.

Ekipa trenera Kosty Runjaića po środowej przegranej spadła na trzecie miejsce w tabeli i ma trzy punkty straty do prowadzącego Rakowa Częstochowa i drugiego Lecha Poznań. Portowcy na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek mają minimalne szanse na tytuł mistrza Polski. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni w niedzielę w Szczecinie zmierzą się z Legią Warszawa.

• 78. minuta - Raków po strzale Ivi Lopeza obejmuje prowadzenie 1:2).
  • 67. minuta - żółta kartka dla Bena Ledermana (Raków Częstochowa).
  • 58. minuta - żółta kartka dla Deiana Sorescu (Raków Częstochowa).
  • 47. minuta - wyrównuje Vladislavs Gutkovskis (1:1).
  • 39. minuta: żółta kartka dla Macieja Żurawskiego (Pogoń Szczecin).
  • 33. minuta: żółta kartka dla Szymona Czyża (Raków Częstochowa).
  • 25. minuta: prowadzenie dla Pogoni zapewnił Kamil Grosicki 1:0).

SKŁADY:

Pogoń Szczecin:

1. Dante Stipica – 23. Benedikt Zech (9. Piotr Parzyszek 85’), 33. Mariusz Malec, 13. Kostas Triantafyllopoulos, 97. Luis Mata (10. Luka Zahović 60’) – 8. Damian Dąbrowski (19. Kacper Kostorz 85’), 54. Maciej Żurawski (99. Mateusz Łęgowski 59’), 21. Jean Carlos Silva, 22. Vahan Bichakhchyan (14. Kamil Drygas 68’), 11. Kamil Grosicki – 18. Michał Kucharczyk.

Raków Częstochowa:

1. Vladan Kovacević – 22. Deian Sorescu, 7. Fran Tudor, 2. Tomas Petrasek, 3. Milan Rundić – 17. Mateusz Wdowiak (77. Marcin Cebula 73’), 55. Szymon Czyż (8. Ben Lederman 46’), 66. Ioannis Papanikolaou, 70. Fabio Sturgeon (71. Wiktor Długosz 46’), 11. Ivi Lopez – 9. Sebastian Musiolik (21. Vladislavs Gutkovskis 46’).

Raków - dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań z Lechem - został nowym liderem (62 pkt). Lech ma tyle samo punktów, trzy punkty traci Pogoń.

Relacja Artura Dyczewskiego z godz. 22 [Radio Szczecin]
Relacja Artura Dyczewskiego z godz. 21 [Radio Szczecin]
Rozczarowany i smutny po porażce z zespołem spod Jasnej Góry był bramkarz Dumy Pomorza Chorwat Dante Stipica.