W czwartek rozegrano rewanżowe mecze półfinałowe LE i LKE. Do finałów awansowały drużyny z Niemiec, Szkocji, Włoch i Holandii.
Rangers FC i Eintracht Frankfurt awansowały do finału piłkarskiej Ligi Europy. W rewanżowym meczu półfinałowym Rangers wygrali z RB Lipsk 3:1. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Lipska 1:0. W drugim rewanżowym spotkaniu półfinałowym Eintracht pokonał West Ham United 1:0. W pierwszym meczu drużyna z Niemiec wygrała 2:1. Spotkanie finałowe odbędzie się 18 maja w Sewilli.

AS Roma i Feyenoord Rotterdam zagrają w finale piłkarskiej Ligi Konferencji Europy. W rewanżowym meczu półfinałowym Roma wygrała z Leicester City 1:0. W drużynie gospodarzy do 84 minuty grał Nicola Zalewski. W pierwszym meczu oby ekip był remis 1:1. Drugi półfinał pomiędzy Olympique Marsylia a Feyenoordem Rotterdam zakończył się bezbramkowym remisem. Od 33 minuty w drużynie gospodarzy grał Arkadiusz Milik. Pierwsze spotkanie Feyenoord wygrał 3:2. Finał zaplanowano na 25 maja w Tiranie.