Podział punktów w stolicy Dolnego Śląska. Piłkarze Pogoni tylko zremisowali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:1 w 32 kolejce ekstraklasy. Szczecinianie po sobotnim remisie znacznie ograniczyli swoje szanse na tytuł mistrza Polski. Portowcy do przerwy po bramce Hiszpana Erica Exposito przegrywali 0:1. W drugiej połowie do wyrównania w 51 minucie doprowadził Maciej Żurawski, który po spotkaniu nie ukrywał swojego rozczarowania.
- Przyjechaliśmy tu po trzy punkty i tak ten mecz rozgrywaliśmy, żeby wrócić z pełną pulą do domu, niestety w pierwszej połowie sytuacja stała się niekorzystna i potem wszystko się zemściło - na szczęście zdołaliśmy wyrównać. Szkoda tych sytuacji pod koniec meczu, bo mogliśmy wyjść na prowadzenie i cieszyć się z rezultatu na koniec - mówi Żurawski.

Ekipa trenera Kosty Runjaića po remisie we Wrocławiu zajmuje 3 miejsce w tabeli i ma dwa punkty straty do prowadzącego Rakowa Częstochowa i drugiego Lecha Poznań, którzy swoje ligowe mecze 32 kolejki rozgrają w niedzielę. Piłkarze Pogoni w kolejnym spotkaniu ekstraklasy za tydzień nad morzem zmierzą się z Lechią Gdańsk.
W drugiej połowie do wyrównania w 51 minucie doprowadził Maciej Żurawski, który po spotkaniu nie ukrywał swojego rozczarowania.